“Yason Burnu Yok Ediliyor“

50

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e seslenerek, “Yason Burnu’ndaki projede ısrarcı olmayı bırakın. Doğal yapıyı bozmayın.” dedi.

Perşembe ilçesinde tarihi kilisenin de bulundu yarımada konumunda olan Yason Burnu’na Ordu Büyükşehir Belediyesi hazırladığı proje ile yeni eklemeler yapıyor. Özellikle çim alan üzerinde yapılan yol çalışmasına Emek Partisi de tepki gösterdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e seslenen EMEP İl Başkanı Hikmet Poyraz, “ Tarihi dokuya dokunmayın. Doğal güzelliği bozmayın. Yason’da taş yollara gereksinim yok. Burası çim alanıyla güzel.” diyerek projenin bu bölümünün durdurulmasını istedi.

Bu ısrar neden?

Ordu için önemli bir yer olduğunu vurgulayan Poyraz, “Burası Ordu için çok önemli yer. Ordu’ya gelip de uğramayan yok. Kafe, tuvalet gibi yerlere gereksinim duyulduğu biliniyor. Ancak çim alanına ve kayalıklara yapılmak istenenleri anlayamıyoruz. Tepkilere kulak tıkamak yanlış. Seçilmiş bir yetkilinin halkın taleplerine kulaklarını tıkayamaz. Çimli alana dokunmayın. Doğal güzelliği bozmayın.” çağrısı yaptı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı