Başkan Tavlı’dan 40 Yıllık Hatır

315

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle uzun süre sokağa çıkamayan ve ikinci kez izinle sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kahve ikram etti. 65 yaş ve üstü büyüklerin teşekkürü hak ettiklerini belirten Başkan Tavlı, “Kıymetli büyüklerimiz uzun süredir kurallara uyarak dışarıya çıkmadılar. Bu şekilde virüsten hem kendilerini korudular hem de çevresindekileri korudular. Kendileri herkesten çok teşekkürü hak ettiler. Onlara değer vermek geleceğimize değer vermektir. Bizde onlar için bir farklılık yapalım istedik. Kültürümüzde Türk kahvesinin 40 yıl hatırı vardır. Bu anlamda izinle dışarı çıkan kıymetli büyüklerimize iftar sonrası için kahve ikram ettik.” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci kez verilen izin kapsamında sokağa çıkarken, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’da onlara kahve ikram etti, maskesi olmayanlara maske dağıttı.

Kısıtlamaların ardından ikinci kez dışarıya çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar sahilde yürüyüş yapmayı, parklarda güneşlenmeyi ve egzersiz yapmayı seçti.

Sahilde yürüyüş yapan, banklarda ve yeşil alanlarda dinlenen vatandaşların bazıları yanlarına refakatçi olarak eşlerini, bazıları ise arkadaşlarını aldı.

Türkiye’de salgınla mücadelenin başarılı geçtiğinin altını çizen Başkan Tavlı, “Kurallara uyulduğu takdirde koronavirüs salgınını kısa sürede bertaraf ederiz.” dedi.

-“40 yıl hatırımız olsun istiyoruz”-

Verilen izinle ikinci kez sokağa çıkan büyüklerle birlikte olmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “65 yaş ve üstü büyüklerimiz koronavirüs sebebiyle uzun zamandır dışarıya çıkamıyorlardı, bugün ikinci kez verilen izinle dışarı çıktılar. Bu şekilde virüsten hem kendilerini korudular hem de çevresindekileri korudular ve herkesten çok teşekkürü hak ettiler. Onlara değer vermek geleceğimize değer vermektir. Bizde onlar için bir farklılık yapalım, onların arasında olalım hal ve hatırlarını soralım istedik. Kültürümüzde Türk kahvesinin 40 yıl hatırı vardır. Bu anlamda izinle dışarı çıkan kıymetli büyüklerimize iftar sonrası için kahve ikram ettik. 65 yaş ve üstü büyüklerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir gelecek diliyorum. Kurallara uyduğumuz takdirde kısa sürede virüsten kurtulacağımızı umuyorum. Lütfen uyarıları dikkate alalım ve hep birlikte kurallara uyalım.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı