Tam Bitti Derken: Korona Ünye’de Patlak Verdi

7225

Ünye’de üç kişi koronavirüs testleri pozitif çıkması üzerine karantina altına alındı.

Edinilen bilgiye göre Liseler Mahallesi ve diğer başka mahallede bulunan kuaförlerde çalışan üç kişi gittikleri Ünye Devlet Hastanesinde yaptırdıkları testin pozitif çıkması üzerine karantina altına alındılar.

Korona virüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 ay kapalı kalan kuaförler 11 Mayıs’ta faaliyetlerine devam ederek gerekli tedbirler çerçevesinde müşterileri kabul etmeye başladı. Yaklaşık 10 gündür aktif bir şekilde çalışan kuaförler müşterileriyle sosyal mesafeye dikkat etmelerine rağmen bu gün aralarındaki 3 kişi korona virüse yakalanarak tedavi altına alındı.

“Virüs Müşterilerden Bulaştı”

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda müşterilerle sıkı diyalog içerisinde olan kuaförlerin iddiası ise çok başkaydı. Kendilerine dikkat etmelerine rağmen virüsün müşterilerden bulaştığını iddia eden kuaförler tedbirlerin yetersiz olduğunu ifade ederek bu konuda gerekenin daha fazla yapılmasını söylediler.

“Sıra Kalabalık Bölgelerde mi?

Korona virüs nedeniyle özellikle kalabalık ve sık diyalog içerisinde olan bölgelerde virüsün çok rastlandığı görülürken, bir başka kalabalık olan yerler ise alışveriş merkezleri, cadde, sokaklar ve meydanlar virüsün en çok yayıldığı bölgeler arasında olduğu öğrenildi. Vatandaşlar ne kadar maske ve dezenfektan ile kendilerini muhafaza etsene virüsün hızla yayıldığı bu gün kuaförlerin yakalanmasının ardından bir kez daha anlaşıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı