Çamurlu Mahallesinde Vaka Yok

356
Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de geçtiğimiz günlerde Berber ve Kuaförlere yönelik yapılan sağlık kontrolleri sonrasında iki iş yeri çalışanının koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

Özellikle sosyal mecrada hızlı bir şekilde yayılan haber sonrasında herkes kendi berberinden şüphelenir duruma geldi. Bugün konuyla alakalı görüştüğümüz Ünye Terziler, Kuaförler ve Esnaf Sanatkarlar odası başkanı İsmet Çat bir açıklama yaparak kamuoyunda kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz açıklamasında bulundu. Alp Medya Ajansa açıklamalar da bulunan başkan İsmet Çat “Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs illeti maalesef Ülkemizde de mevcut. Hükümetimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda bizlerde kanunların öngördüğü ölçüde işlerimizin başına döndük ve kuralları en titiz şekilde uyguluyoruz. Bizlerde halkımızın bu süreçte hiçbir dedikoduya mahal vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda da odamıza bağlı olan tüm iş yerlerini gezerek hem denetim hem de iş veren ve çalışanlarımızın sağlığı açısından Hastanemiz ile diyalog halinde testlerimizi yaptırıyoruz. Bu testler sonucunda iki iş yerimizde çalışan personelde testimiz pozitif çıktı. Gerekli tedbirler alındı ve bu iki çalışanımız 14 günlük karantina sürecine tabi tutulmuşlardır” dedi.

Çamurlu Mahallesi Temiz

Halkımızın her söylenene inanmalarını ve yapılan haberlerde açıklamanın yetkili bir kişi tarafından yapılıp yapılmadığına bakılması gerektiğini vurgulayan Başkan İsmet Çat “Meslektaşlarımızla alakalı oda olarak biz bir açıklama yapmadan vatandaşımız bu tür haberlere itibar etmesinler, herkes kurallar çerçevesinde gönül rahatlığı ile berber ve kuaförlerinden randevü alıp hizmet alabilirler. Bir de en önemlisi Çamurlu mahallemizde bulunan hiçbir esnafımızda kötü bir durum yoktur, bazıları test sonuçlarını beklerken, bazı esnaflarımız da sağlık kontrolü için sıra beklemektedirler” açıklaması yaptı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı