Kati Rapor Bekleniyor

57
Reklam
Reklamı Gizle

Tutuklanan zanlı Özgür Arduç, Ceren Özdemir’i öldürmesine yönelik eyleminden dolayı Ordu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada, ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırıldı.

Polislere Saldırıdan Üçüncü Kez Hakim Karşısına Çıktı

2 polis memuruna yönelik eyleminden dolayı ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs’ suçundan açılan davanın yargılanmasına ise devam edildi. Ordu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, polis memurları Zeki Çelik ve Haydar Değerli katılmazken, taraf avukatları geldi. Van’daki cezaevinden duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanan Özgür Arduç’un korona virüs tedbirleri kapsamında daha önceki duruşmada olduğu gibi maske ve eldiven taktığı görüldü.

Özgür Arduç, mahkeme başkanının, “Söylemek istediğin bir şey var mı?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi. Yaralanan polis memurlarından Zeki Çelik’te geçici duyu ve organ kaybı oluştuğu bildirilen daha önceki alınan rapora istinaden, Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen kati raporun mahkemeye ulaşmaması üzerine raporun beklenmesine karar verildi. Mahkeme 24 Eylül tarihine ertelendi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı