Kaya,”Büyük Bir “Sınav” İle Büyük Başarılar Yakalayacağız

283
Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de Mustafa Kaya’nın Kuruculuğunda başlayan özel okul bünyesinde bir çok başarıya imza atan Sınav Koleji, yeni eğitim ve öğretime güçlü hazırlandı. 17 Aralık 2018 tarihinden itibaren Bayramca Mahallesinde bulunan binada “Ünye Sınav Koleji” olarak eğitim ve öğretimlerine devam eden kurum, pandemi süreci sonrasında ise yeni dönem için güçlü hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 17 Ağustos tarihinden itibaren açılması planlanan okullar için gerekli tedbirlerin her kurum tarafından alındığını ifade eden Sınav Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Kaya, yeni Eğitim- Öğretim dönemine öğretmen ve öğrenci kadrosuyla güçlü çıkacağını söyledi.

“17 Ağustosta Eğitim- Öğretime Başlıyoruz”

Sağlık Bakanımızın da yoğun çalışmalarıyla ülkemizde virüsün kontrol altına alınmasıyla beraber 17 Ağustos tarihi itibariyle okulların başlanabileceğini söyleyen Kurucu Müdür Mustafa Kaya,” Pandemi süreci başladığından itibaren tabi ki bizlerde bir belirsizlik ortamına girdik. Tabi bizim gibi uluslararasında duyulmuş bir marka okul her türlü tedbirini merkezi olarak almış durumdadır. Bunu özellikle sosyal medyadan duyurarak uzaktan eğitimlerimiz olan “Sınav TV” aracılığıyla bütün öğrencilerimizi faydalandırdık. Tabi bu sırada bütün ülkelerde kullanmış olduğumuz “Zoom Programı” sayesinde bizim öğrencilerimiz ve kendi öğretmenleri onlarla beraber bu eğitim programını kendi çerçevemizde yapmaya devam ettik. Burada Milli Eğitim Bakanımızın da söylediği gibi özellikle bu süreç nasıl olacak diye düşünürken Bakanımızda bu açıklamaları kendisi de yaptı. Özel Okullarımız veya Özel Kuruluşlarımız bu noktada ekonomik olarak tedirgindi. Ama bakanımız bu konuda gerekli konuşmaları yaparak neyin nasıl olacağı konusunda gerekli çalışmaları yaptı. Bizde bu süreçte bütün velilerimizi arayarak nasıl bir yol izleyeceğimizi ve ödeme tablosu çıkaracağımızı velilerimizi arayarak bildirdik. Dahası velilerimizi buraya çağırarak bir mutabakat yapmaya çalıştık. Biz tabi ki Eylül ayına kadar böyle bir okul başlangıcı olacağını beklemiyorduk. Tabi Sağlık Bakanımızın da yoğun çalışmalarıyla ülkemizde virüsün kontrol altına alınmasıyla beraber özel okullara biraz daha ağırlık vererek telafi eğitimlerine Ağustos 15 tarihi itibariyle başlanabileceğini bizlere bildirdiler. Bu süreçte özel eğitim kursları biraz daha erken başladı. Ağustos 17 itibarıyla kurumlarımız okulları açacak, öğrencilerimizle derse başlayacağız. Telafi dediğimiz eğitimle beraber eğitimlere ara vermeden biz ilk dönem sonuna kadar eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.

“Bütün Tedbirlerimizi Aldık”

Ünye Sınav Koleji ailesi olarak öğrenciler için gerekli bütün tedbirlerin alındığını ifade eden Mustafa Kaya,” Özel Okullarda biraz daha bu pandemi sürecini hızlı atlatabiliyoruz. Çünkü bizim sınıflarımız 15’in üzerine zaten çıkmıyor. Gerekli olan soysal mesafede sıralarımız genellikle tek kişilik olduğu için biz genelde ortamlarımızı hazırlayabiliyoruz. Her katta dezenfektan, koridorların temizlenmesi ve ilaçlanması yine öğrencilerimizin maske takması konusunda kurum olarak bizlerde hassas olacağız. Tabi Eylül ayı itibarıyla Sağlık Bakanlığı’da bu süreci yakından takip edecektir. Şu anki test yapılan ortam yoğunluğunun okullara geçebileceğini de düşünüyorum” diye konuştu.

Büyük Bir “Sınav” İle Büyük Başarılar Yakalayacağız

Yeni dönemde kurum olarak büyük başarılara imza atacaklarını söyleyen Kaya,” Biz kolej olarak zaten yaptığımız işi öğrenci ve velilerimize aktararak yapıyoruz. Herhangi bir kurum şunu yapıyor diye gelen bir veliyle zaten bir polemiğe girmiyoruz. Biz velilerimiz geldiğinde yapabileceklerimizi onlara anlatıyoruz ve öğrencilere iyi bir eğitim verebildiğimizi neyi nereye kadar ulaştırabileceğimizi herkese anlatıyoruz. Zaten öğrencilerimizin tercih mutluluğundan bu anlaşılıyor. Zaten herkes biz ne kadar iyi bir okuluz da desek kendimizi anlatmamızın da bir faydası yok. En iyi bizleri sorgulayacağınız yer, yine bizleri tercih eden veli veya öğrencilerimize sormanızdır. Kurum olarak büyük bir “Sınav” ailesi olarak büyük bir başarılara imza atacağız. Bu pandemi sürecinde Ünye’mizde değişen okul isimleri oldu. Ama biz bu süreçte yinede ekibimizi aynı şekilde muhafaza edip, onlarla aynı yola devam edip eksikliklerimizi tamamlayarak yeni sezona öncü kurumlardan biri olarak başlangıç yapacağız” şeklinde konuştu.

“Sınav Ailesine Fen Lisesi Ekleniyor”

Gelecek yeni dönem için Sınav Eğitim Kurumları’na Fen Lisesi’nin de ekleneceğini sözlerine ekleyen Kaya,” Burada Bayramca Mahallesi’ndeki okulumuzda sadece bizim Anadolu Lisesi vardı. Önümüzdeki sene burada Fen Lisesi açmayı düşünüyor ve Fen Lisesi bölümü kazanmış öğrencileri okulumuza alacağız. Burada tabi ki öğrencilerimizin yaş guruplarına göre bölünmesinden yana olduğumuz için Lise ve İlköğretim kısmının ayrı olması bizler içinde çok daha iyi. Yani iki yaş grubunun biraz farklılık göstermesi, öğrencilerinin davranışlarının çok farklı olması Lise ve diğer İlköğretim kısmından ayrılması bizlerin eğitim açısından daha kaliteli olduğumuzun bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı