Emniyetten Maskeye Sıkı Denetim

171
Reklam
Reklamı Gizle

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara bugünden itibaren 900 lira ceza kesilecek. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran’da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi. Bugün itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara Türkiye genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise şehrin bir çok noktasında uygulama yaparken, özellikle dolmuşlarda ve kalabalık bölgeler olan Akkuş- Niksar Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Hükümet ve Belediye Caddeleri’nde sıkı denetim gerçekleştirdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı