Ordu’yu Ticaretin Merkezi Yapmak İstiyoruz

79
Reklam
Reklamı Gizle

Ordu’lu Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak,  İl Başkanı Halit Tomakin’i makamında ziyaret etti.

İl Başkanı Halit Tomakin ziyarette yaptığı konuşmasında, tecrübesi ve çalışkanlığı ile her kesim tarafından takdir edilen değerli bürokrat ve devlet adamı olan Ticaret Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak beyi ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum diyerek kendileri ile Ordu İlimizin ticari hacminin genişlemesi , ihracat ürünlerimizin çoğaltılması ve Pazar payının büyümesi ile alakalı görüşmeler yapacağız , sayın Bakan Yardımcım ile birlikte Ordu’da atılması gereken adımları birlikte atacağımıza inanıyor kendilerine tekrar dan hoş geldiniz diyorum dedi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ise yaptığı konuşmada, Ordu’ya benim vefa borcum var. Bakanlığım ile ilgili konularda elimizden geleni fazlası ile yapmak , Ordu’lu hemşehrilerime kalıcı katkı sunmak istiyorum. Fındık bizim olmazsa olmazımız. Fındığın yeni pazarlara açılması, ticari hacminin büyümesi için plan ve projelerimizi geliştirdik. Bugün fındık değerinde işlem görüyorsa Ak Parti hükümetinin fındıkta kalıcı ve köklü çözümlere imza atması ile oldu. İnşallah fındığımızın dünya pazarlarında kolay ulaşması için stratejilerimizi daha da geliştireceğiz dedi.

Bakan Yardımcısı Uçarmak, Karadeniz-Akeniz Yolu ticaret hacminin büyümesine önemli katkı sunacak bir yol, bu yol ile birlikte benim için Ordu’nun Dünya’ya açılan penceresi olarak gördüğüm Ordu Limanları ayrı bir fırsat. Sadece ilimizin değil bölgenin ticari faaliyetini, ihracat ve ithalatını önemli ölçüde artıracak bir proje. Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, hep birlikte el birliği ile Ordu’ yu ticaretin merkezi yapmak istiyoruz ve biz bunu başarabilecek güçteyiz ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı