Torun “24 Haziran Sonrası Bu Ülke Enkaz İçerisinde”

108
Reklam
Reklamı Gizle

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Ünye’de İlçe teşkilatına ve STK’lara ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hükümeti eleştirerek ,” Türkiye’de adaletsizliği ve hukuksuzluğun en büyük suçlusu bu iktidar olup, ülkenin geleceğini tehlikeye sokan bu iktidar ve hükümettir. Millet kan ağlıyorken, bunlar zevki sefa içerisindeler” dedi.

Ordu’ya ayağının tozuyla gelerek ilçelerde ziyaret gerçekleştiren Torun, CHP Ünye İlçe Teşkilatı’yla bir araya geldi. İl Başkanı Atilla Şahin ve İlçe Başkanı İsa Maral ile birlikte teşkilatla buluşan Torun, hükümete yüklendi.

Teşkilatta üyelere konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral,” Ülkemiz salgın hastalıklardan dolayı çok zor bir dönemden geçiyor. Ancak bu salgınların yanı sıra ülke olarak ekonomik sıkıntıların ve hukuksuzluğun olduğu ve Türkiye’nin yönetilemediği günlerini yaşıyoruz. Tabi burada partimizde çok yoğun bir çaba içerisindedir. Son Adalet Yürüyüşü ve son yerel seçimlerde bu gün ise toplumun kanayan yaralarına çare olma anlamında genel merkezimin çok yoğun bir çalışması var. Bunlarda sosyal medya ve internet üzerinden bilgi akışı oluyor. Burada önümüzdeki dönemde Türkiye’yi bu yönetilemezde kurtaracak olan irade yine bizleriz. Bununla beraber ise önümüzdeki dönem çalışmalarını da planlamamız gerekiyor. Önümüzdeki ayın son haftasında partimizin Ankara’da büyük kurultayı olacaktır. Bizde bu kurultayı iktidar öncesi son kurultay olarak görüyoruz. Genel başkanımızın Giresun’da bölge toplantısında bir sözü vardı. Sözü de “Siz bana bakıyorsunuz, bunlar ne zaman iktidar olacak diye; bizde size bakıyoruz ne zaman çalışacaklar diye” cümle kullanmıştı. O günden sonra partimizde ciddi bir ivmenin kazandığını ben düşünüyorum. Şu anda yönetilemeyen Türkiye’nin yarıdan fazla nüfusunun olduğu yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri ile Millet İttifakı belediyeleri ciddi bir çalışma içerisindeler. Önümüzdeki dönem ben bu çalışmaların daha da yükselerek başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Genel Başkanlarının yürüyüş adaletini devam ettireceklerini söyleyen CHP Ordu İl Başkanı Atilla Şahin ise ,” Tarihin bütün dönemleri boyunca filozoflar,” Devlet Ne Zaman Sona Erer Derseniz Adalet Bittiği Zaman” derlerdi. Ben bir hukukçu olarak Türkiye’de artık adaletin olmadığını ben görüyorum ve sizlerde görüyorsunuz. O halde devletin bitme noktasına geldiğini de bu biçimiyle tespit etmiş oluyoruz. Bizler bu ülkeyi seven yurttaşlar olarak bu devletimizin ayakta kalmasını istiyorsak Ankara’dan İstanbul’a Genel Başkanımızın da başlattığı yürüyüş adaleti gibi biz bu Adalet’i tesis etmek istiyoruz. Hep birlikte omuz omuza vererek bu ceberut iktidarı hep birlikte yıkmalıyız” diye konuştu.

“CHP Belediyeleri Zor Günlerde Vatandaşlarının Yanında Oldu”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,” Koronavirüs salgını öncesi Türkiye bir ekonomik kriz içerisindeydi. Tabi bu hastalıkla beraber bazı olaylar çok daha net ortaya çıktı. Tabi çok şükür ki ülkemizde CHP’li belediyeler var. Ama maalesef devletin yapması gereken birçok konuyu belediyelerimizin sayesinde aştık. Millet İttifakı’nın seçtiği bu belediyelerimiz bu süreçte bütün kaygıları sildi. Seçim öncesi iktidar tayfası bizler için yardımları kesecek, bunlar terör örgütleriyle hareket edecek diyerek oy devşirmeye çalışıyorlardı. Ama bu süreçte görüldü ki vatandaşımızın en zor gününde CHP’li belediyelerimiz bütün varlığıyla vatandaşlarımızın yanında oldu. Bu bunlar baskı, tehdit ve her türlü dayatmaya rağmen oldu” şeklinde konuştu.

“24 Haziran Sonrası Ülke Olarak Enkaz İçerisinde Kaldık”

24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin uçacağını ve her şeyin çok güzel olacağını söylediklerini ifade eden Torun,” Bu gün ise başka senaryoların içerisindeler. Belediyelerimizin bu süreçteki başarıları onları çok rahatsız etmiş olacak ki, belediyelerimizin ortaya koyduğu o performans onları çok rahatsız ettiği için bizlerde çok farklı bir kumpasın içerisindeyiz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, belediyelerimiz her zaman vatandaşlarımızın yanında olacaktır. Onlar ne yaparsa yaptın ancak önümüzü kesemeyeceklerini de bilsinler. Biz yerelde başardık, genelde de başaracağız.  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetildiğiniz süreci birebir yaşıyorsunuz. O referandum sırasında veya 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin uçacağını ve her şeyin çok güzel olacağını söylemişlerdi. Ve o günden bu güne Türkiye gerçek anlamda uçurumdan aşağı gitti ve ciddi enkazlarla karşı karşıya kaldık. Demokrasi ayaklar altında. Hukuk bir kişinin iki dudağı arasında. Ve hiç kimse sosyal medyada düşüncesini açıklayamaz durumda veya düşündüğünü bir toplumda söyleyemez durumdadır. Bunu mutlaka sonlandırmak zorundayız. Biz bu ülkede birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak istiyoruz. Yaşam biçimi ne olursa olsun biz bu ülkede ayrışmadan saygı içerisinde yaşamak istiyoruz. Görüyoruz ki aramıza ayrıştırmak için her şeyi kullanıyorlar. Ve diyoruz ki bizlere yerelde seçimde öncesinde birçok eleştiriler vardı. Daha sonra bizlerde o algı ve eleştirilerin hepsini yıktık” ifadelerini kullandı.

“Herkes Sıkıntı İçerisindeyken Sarayın Koşulları Hala Aynı”

Bu ülkede herkesin koşulları değişirken tek bir kişi oda sarayın yanındakilerin koşulları halen değişmeğini söyleyen Torun,” Yerel seçimlerin sadece bizlere kazandırdığı belediyeler değil, bize tek adam yönetiminin bu ceberut yapının demokrasi yoluyla sandıkla ve seçimle gidebileceğini gösterdi. Demek ki çalışınca ve mücadele edince başarılı olabiliyoruz. Bunu yerelde başardık ve bu kadar baskı ile iftiralara rağmen sandıkta başarılı olduk. Sandıkla getirdik, sandıkla götüreceğiz. Ve demokrasinin bütün unsurlarına sarılarak adaletten ayrılmayarak onlara ilk sandıkta gereken dersi vereceğiz. Çünkü buna milletin ihtiyacı var. İçtiğimiz sudan giydiğimiz ayakkabıya kadar hepimiz vergi veriyoruz. Peki, bu verdiğimiz veriler nereye gidiyor. Kendileri saray yapıyor maliyetini bilmiyoruz. Şehir hastanesi yapıyor, üstelik hasta garantili diyorlar. Biz soruyoruz kaça maliyeti oldu diye ve hala onlardan bir cevap yok. Yani ben ödediğim verginin nereye gittiğini bilmiyorsam bu yönetimin şeffaflığı olur mu? Bu ülkede herkesin koşulları değişirken tek bir kişi oda sarayın yanındakilerin koşulları halen değişmedi. Onların tuzu kuru. Onlar nereye baksalar kendi çıkarlarına. Çünkü her yaptıkları iş saray garantilidir. Ve burada derdi çeken benim vatandaşım oluyor” şeklinde konuştu.

“Dünya Ülkeleri Vatandaşın Yanında, Bunlarda Nasihat Peşinde”

Bu iktidarın halkın en çok ihtiyaç duyduğu zamanda sahip çıkmadığını sözlerine ekleyen Torun,” Bu süreç içerisinde 600 milyar lira para kullandılar. Sadece bildiğimiz tek bir şey var. Oda 5 buçuk milyon kişiye pandemi süresi içerisinde biner lira verdiler. Geri kalan parayla Londra’daki bir avuç insana 37 milyar lira faiz ödediler. Geri kalanda vatandaşa yansıyan en ufak bir şey yok. Çünkü vatandaşı bankalarda kredi almaya yönlendiriyorlar. Ekonomisi güçlü olan ülkeler vatandaşının evinde kalmasını sağlayarak onun sağlığını düşünüyor ve her türlü desteği sağlıyor, bizimkilerde bol bol nasihat veriyor. Bu yapı benim en çok ihtiyacım olduğu zamanda bana sahip çıkmamıştır. Fındığımızın sorunu varsa, yol ve su, işsizlik, adalet, demokrasi, özgürlük gibi her ne sorunumuz var ise çözümü de bizdedir. Bizim sadece tek bir şeye ihtiyacımız var oda vatandaşımızın güvenidir. Bizler sizler için bütün kurumlarımız ve ekibimizle hazırız. Tek ihtiyacımız olan iktidara gelmemizdir. Bunu da sizlerle beraber başarabiliriz. Bizler çocuklarımız ve geleceğimizde bu sıkıntıları çekmememiz için mücadele ediyoruz. Bu ülkede şu anda Ak Parti’ye oy vermiş kişilerin çocuklarının bile yarısı fırsatını bulursam bu ülkede yaşamam yurt dışına giderim diyor. Eğer ben bu ülkede geleceğimi yaşatma sevinci veremiyorsam biz o zaman neyi başardık” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı