Son Fırsat İçin Kıyasıya Yarıştılar

140

Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi eski kamyon garajında TOKİ iş birliği ile hayata geçirilen 311 konutluk projede, kalan 36 daire için ihaleye çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılması planlanan ihale yaşanan yoğun talep nedeniyle, sosyal mesafe kurallarına uymak adına Meclis Salonu’na alındı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı ihalede, 36 daireden 31’inin satışı gerçekleşti.

36 Daire İçin İhaleye Çıkıldı

Konut kredi oranlarının 0,64’e düşmesiyle birlikte Altınordu ilçesi eski kamyon garajında bulunan 311 konutluk projeye vatandaşlardan yoğun talep oluştu. Yaşanan talep doğrultusunda vatandaşlara son bir fırsat sunan Büyükşehir Belediyesi, 27 adet 3+1 ve 9 adet 2+1 olmak üzere toplam 36 dairenin satışı için ihaleye çıkma kararı aldı.

Tatlı Bir Rekabet Yaşandı

Fiyatlarda hiçbir artış yapılmayan ve 2 yıl önceki fiyatları üzerinden satışa sunulan daireler; şehre yürüme mesafesindeki konumu, çocuklar için eğlence ve sosyal donatı alanlarıyla ilgi uyandırdı. Bir daire için birden çok kişinin başvuru yaptığı ihalede, prestij projede yerini almak isteyen vatandaşlar arasında tatlı bir rekabet yaşandı. Açık ve kapalı teklif usulüne göre yapılan ihalede, 31 dairenin satışı gerçekleşti.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı