Eski Hakem Başkanlığa Aday

653

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kır, Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek olan genel kurulda başkan adaylığı için Ünye’den destek istedi.

Eski A klasman hakemi ve Altaş TV’de Tam saha programında spor programı yapan Metin Kır, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun yönetimine talip oldu. Ordu Amatör spor kulüpleri Federasyonu Genel Sekreterliği görevinde bulunan Metin Kır, mevcut başkan Mustafa Kılıç’ın aday olmayacağını açıklayarak, kendisinin Ağustos ayı içerisinde yapılacak seçimde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.  Kır, görev yaptıkları 2 dönemde Ordu amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda vizyonu değiştirdiklerini ve daha iyisini yapacaklarını söyledi. Başkan adayı Kır, “daha önce Orduspor’da görev almam ve amatör spor Kulüpleri federasyonunda 6 yıl görev alma büyük kazanımlar elde ettirdi. Başkan olduğum takdirde yönetim kurulu üyelerimle birlikte bu kazanımları amatör aktarmak istiyorum” dedi.

Antep Kebap Diyarında Amatör Spor Kulübü Temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Metin Kır,” Birlikte Başaracağız” mesajını vererek yeni bir yolun kendilerini beklediğini ifade etti.

“Biz Bir Olduğumuzda Her Şeyi Başarırız”

Kahvaltı sonrası açıklama yapan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Adayı Metin Kır,” Değerli arkadaşlar birlik olduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Benim 20 yıllık bir profesyonel olarak bir hakemlik hayatım var. Bunun dışında ise Amatör Spor Kulüplerinin içerisinde görev yaptım. Son iki yıl içerisinde ise genel sekreterlik görevindeydik. Tabi seçim nedeniyle yaklaşan dönemde yönetim kurulu arkadaşlarımızla istişare ederek onlarda benim aday olmam noktasında hem fikiriz dediler. Tabi burada benim ve bizler için Ünye’miz çok daha önemlidir. Bildiğiniz üzere iş yatırımımı Ünye’ye gerçekleştirdim. Ancak her şeyden önemlisi birlik ve beraberliğimizin sağlanmasıdır. Biz bir olduğumuzda her şeyi başarırız” dedi.

“Herkes 3 Yıl İçinde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu Konuşacak”

Kendisinin yıllardır futbol kökeninden geldiğini ve 10 bin kişilik kuruluşlarını daha ön plana çekmeyi hedeflediklerini ifade eden Kır,” Bu birlikteliklerimizi sağlarken diğer ilçelerimiz, Fatsa ve Ordu merkezimiz olsun bizlere baktıklarında topyekûn bir bütün olacağız. Ve bizler Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Ancak bunu gariptir ki bir araya getirememişiz diye düşünüyorum. Tabi benim öncelikle hedefim 10 bin kişilik bir sivil toplum kuruluşunu daha ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Göreceksiniz ki önümüzdeki 3 yıl içerisinde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu konuşulacak. Bunun içinde asla ayrım gözetmeyeceğiz. Ben futbol kökenli bir arkadaşınızım. Ama son altı yıl içerisinde şunu gördüm ki salon ve ferdi sporların biraz daha kenarda bırakılmış olduğunu hissettim. Bunu da başkanlık adaylığımdan sonra onlara daha çok temas etmeyi ve yardım etmeyi planladım. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde emin olun Futbol, Basketbol, Voleybol, Wushu, Muaythai, Masa Tenisi hiçbiri ayrı olmayacaktır” şeklinde konuştu.

“Benim Açamayacağım Hiçbir Kapı Yoktur”

Ünye’de gördüğü destekten memnun olduğunu söyleyen ve beraberlikten başarı doğacağını paylaşan Kır,” Tabi şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Ben Ünye’mizde bu desteği ve bu tabloyu gördükten sonra sizlerle beraber başaramayacağım hiçbir şeyin olmayacağını biliyorum. Yeter ki sizlerin benden istekleriniz olsun. Benim açamayacağım hiçbir kapı yoktur. Burada amatörler gerçekten cefa çeken bir yer. Ben Vefa’nın İstanbul’da bir semt olduğunu biliyorken, aslında o vefanın burada ve burası olduğunu gördüm” ifadelerini kullandı.

“Her Temsilci Kendisine Bağlı Olan Branşların Sorumluluğunu Bilecek”

Yönetim kurulunda her spor branştan temsilci olacağını da sözlerine ekleyen Kır,” Yönetim kurulumuzda ise her spor branştan bir temsilcilerimiz olacaktır. Özellikle görevini yapmayan branş temsilcilerimiz olursa önce karşısında ben olacağım. Her temsilci kendisine bağlı olan branşların sorumluluğunu bilecektir. Bilmiyorsa eğer bizlerle beraber olamayacaktır. Neticede biz güçlü olursak beraber başaracağız. Herkes birbirine el atacak ve sorunları çözeceğiz. Ünye ile ilgili son zamanlarda futbolla alakalı problemler vardı. Bizlere arkadaşlarımız gelerek sorunları söylemelerinin ardından Ünye Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Âdem Atik ile görüşerek çoğu sorunlarımızı çözerek 2 milyon liralık yatırımı Ünye’ye kazandırmış olduk. Bundan sonraki hedefimiz ise ferdi ve salon sporları olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimlerinde iki aday yarışırken, yaklaşık 300 üyenin oy kullanılacağını ifade edildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı