Yüzme Havuzuna Dönmesin

523

Yıllardır iktidarın nimetlerinden hep yararlandık sandık, yararlandıklarımız da mutlaka var ama gelinen aşamada maalesef hep yalnızları oynuyoruz. Dışarıdan güçlü olduğumuz söyleniyor ama maalesef öyle bir durum yok. Yani dışı seni içe beni yakıyor misali.

Kültür sitemiz yıllar sonra yapılmaya başlayınca hepimiz sevindik, hatta oraya gidip resimler çekindik, yapıyoruz ediyoruz diye. Yapımı başlanınca da herkese teşekkür ettik çaycıya bile fakat bir kişiyi es geçtik. Olsun unutulmuştur dedik. Tam işler yolunda giderken müteahhit firma hak edişimi alamadım diyerek tasını tarağını toplayıp gitti. Şimdi bu firma parasını alabilmek için o fotoğraf çektirip incelemelerde bulunan kişilerle hiç görüşmedi mi merak edip sordum, çaycı hariç hepsinin bilgisi var. Sonuç ortada dünyanın her tarafına kriz vurmuş bize de aynısı olmuş. Bizim Kültür sitesine önce tasarruf tedbirleri vurmuştu, şimdi korona vurdu anlaşılan bu. Peki çözüm ne, çözüm yok eğer Ankara olaya el atmaz ise yani sayın Prf.Dr. Numan Kurtulmuş, bu iş yaş.

Aklıma Ünye’ye yarı olimpik yüzme havuzu yapılacaktı geçmiş dönemlerde, o dönem iktidarda ve bakanlıkta olan rahmetli Refaiddin Şahin projesini falan yaptı hatta temelleri atıldı iktidar değişince iş yarıda kaldı temel atılmış vaziyette. Biliyorsunuz o dönemler de de çok popüleriz, diğer bakanımız sayın Şükrü Yürür var, işi devam ettirse olacak ama olmadı o dönemde oda Ünye’ye başka hizmetler yapmanın çabası içinde oldu ve yaptı da, şimdi onları saymaya gerek yok.

Peki ne oldu bizim yarı olimpik yüzme havuzuna, şuanda üzerine Gençlik merkezi inşaa edildi çevre düzenlemesi yapılacak bir de en önemlisi gençlerimizin oraya rahat geçmeleri için bir köprüye ihtiyacımız var. Peki olur mu, olur ama güçlü iradeye sahip olmamız lazım. Ne hikmetse büyüklerimiz bir araya gelip mesele çözme konusunda çok zayıflar.

Şimdi bizim bu Kültür Sarayımız da böyle atıl bırakılıp çürümeye terk edilsin istemiyoruz, burada resim çekinenler lütfen devreye girsin ve işi çözsün.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı