Bize Hiç Yakışmıyor

300

Bu küslük niye anlamış değilim, hem de koca koca adamlar olmuşsunuz, her biriniz önemli mevkilerdesiniz, hiç sizlere yakışmayan hareketler. Benim haddime değil sizlere laf etmek ama bizim büyüklerimiz de aradan çekilmiş onu anladım bir daha. Böyle durumlarda büyükler araya girer kol kırılır yen içinde kalır misali gün yüzüne bu kadar vurulmazdı.

Hep siyasette güçlü olduğumuzla övündük durduk yıllarca, ama gelin görün ki hiç bir şey kazanamamışız birkaç yatırım haricinde. En son bir OSB’yi başarmak üzereyiz nazar deymezse. Peki Üniversitemiz ne oldu? Aldığım istihbarat inşallah beni yanıltır ama içler açısı, biz daha çok bekleriz. Kültür sarayımız yapımına başlandı sevindik, temelde kaldı. Hastanemize doktor atamaları maalesef çok zayıf önemli noktalarda doktorumuz yok, olanı da elimizden alıyorlar geri döndüremiyoruz. Niye zayıf olduğumuz her halimizden belli.

Ben bu bayramda isterdim ki Dış işleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran, Büyükşehir başkan vekili Adem Atik, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Argan, MHP ilçe başkanı Hacı Demir, diğer siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının olduğu güçlü bir Ünye hayal etmiştim, ancak bu bayramda da hayallerim suya düştü. Gelin biz bu birlikteliği bir daha ki bayrama bırakmayalım, hepimizin amacı memleketimize hizmet etmek değil mi? Evet hizmet etmek, o zaman bu küskünlükleri aradan kaldıralım, araya kimseyi koymayalım, hepimizin elinde son model telefonlarımız var, birbirimizi arayalım hal hatır soralım. Hepimizin kendine göre haklı yönleri vardır mutlaka ama bizim işimiz hizmet yapmaksa bırakalım haklıyı haksızı gelin bir olalım, hizmetleri hep birlikte yapalım. Bakın Dünya’yı saran bir bela var Covit-19 yaşlı genç dinlemiyor herkesi gözünün yaşına bakmadan öbür tarafa gönderiyor. Bunu yaparken de helallik bile aldırmıyor, cenazeye yaklaştırmıyor. Hepimizde öbür tarafa kul hakkı ile gitmemek için çaba sarf ettiğimiz bu üç günlük Dünya’da gelin güzel eserler bırakalım. Biz Ünye’lilerin sizlere ihtiyacı var. Sadece bizim değil tüm İnsanlığın hayatın sizlere ihtiyacı var. Bu makamların gelip geçici olduğunu hepimiz biliyoruz en azından bu mevkilerden indiğimizde geriye güzel eserler bırakan kişilerden olalım.

Bir de en önemlisi bu işlerden yararlananlar var onlar ellerini ovuşturarak bizleri izliyor bilginiz olsun. Hepimiz bu durumdan çok rahatsızız, bazen açık açık söyleyemiyoruz ama halimizden anlayınız. Hep köşe bucak kaçmayalım, o beni onunla görürse ne der, diğeri başka bir şey söyler. Hep iyi şeyler düşünelim iyi olsun yoksa biz bu üçlüyü bir daha bulamayız.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı