Başkan Zor “Ağabeylik Çalışmakla Olur, Resim Vermekle Değil”

229

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, Ünye’de basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Durmuş zor programda yaptığı açıklamada, Ünye’nin yıllardır gündemden düşmeyen sorunlarına dikkat çekti ve Ordu’nun ağabeyi var ama aslında yok. Ağabeylik memlekete hizmetle olur, isim yapmakla değil dedi.

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor’un Pelitparkta yapmış olduğu kahvaltılı basın toplantısında OSB, Akkuş-Niksar yolu, liman, üniversite alanı ve kültür merkezi gibi başlıkları altında konuşmalar yaptı. “Mayıs Ayında Ordu İl Başkanlığına görevlendirildikten sonra ilçelerimizde ki kongrelerimizin peşinden de ilk kongremizi tamamladık. İlk olarak Altınordu İlçelerimizde basın açıklamamızı yaptık. İkincisini de Ünye de yapalım dedik ve üçüncüsünü de Fatsa ilçemizde gerçekleştireceğiz.

Üniversite; Bu bölgede 30 veya 50 yıldır kangren olmuş problemler var. Üniversiteye tahsisli olan eski hava alanı olarak bilinen bir alanımız var. Üniversite yerinin arzu edilen yerin yapılmamasından dolayı haklı olarak da Ünye’deki Yüksekokul öğrenci sayımız düşmüştür. Ordu merkezde olan üniversitenin başında bulunan Sayın Rektörümüz acaba merkezdeki kampus alanından 30-40 dönüm bir yer bir şirkete verip burayı istediğin gibi kullanabilirsin, der mi? Burayı ne karşılığında verdiler? Parası nereye yatmaktadır ? Ünye’deki fakülte alanı şartlı tahsis edilen bir yerdir ve Ünye yerleşkesinde 2021 yılında üniversiteye at bir bina yapılmazsa tahsis geri kalkacak. Bunlar daha önce hep yaşandı. Aynı akıbet 2021 yılının sonunda başımıza geleceği için bugünden uyarıda bulunmak istiyorum.

OSB Bizim için 30 yıllık bir problemdir. Bu sorunu da çözmeyi başaramadık. Organze Sanayi Bölgesine 2019 yılında yer tahsisi yapılabilir dendi ancak 2021 yılına geldik ve o zaman ki Organze Sanayisini kuracakken Ünye’de ki vatandaşlar paralarını devlete verip herhangi bir arsa alır gibi sanayiyi kurma yoluna gittik. Herkesin kendine göre mazeret vardır. Ünyelilerin Ankara’da bir veya iki büyük adamları olur. Onun yanına giderler, fotoğraf çektirirler sonra paylaşırlar. Bu büyük adam da bütün meselelerin arkasındadır. Merak ediyorum OSB’nin arkasında olan o büyükler OSB’yi hangi noktaya getirdiler.

Kültür Merkez; Ünye 140 bin nüfusluk olan bir ilçedir ancak Kültür Sarayı ve sinema sarayı yoktur. Var olan salonlar da işletememiştir. Bu bölge de çekilen bir film izlemek için Altınordu’ya gidilmektedir veya Ünye’nin bir okul salonunda izlemek durumunda kalmıştır. Ünye’nin nüfus olarak arkasında da Akkuş, Çaybaşı ve İkizce nüfusu ile birlikte 200 bin nüfusa hitap etmektedir ve hiçbir sosyal alanı yoktur.

Akkuş- Niksar yolu; Akkuş ve Niksar yolu da kangren olmuş bir problemdir. Projeleri bitmiş olan bir yolun diğer ihaleleri neden yapılamaz? Ankara’da ki büyüklerin yanına gittiğimizde bunları sormayıp fotoğraf çekinip konuşuldu demeyi uygun görüyorlar. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan yol Ünye yoludur ve önemlidir. Türkiye de İktidar partisi olarak ikinci kişi olacaklardır ama kendi bölgelerinin destekler zayıf olacaktır ve bu son derece üzücüdür.

Ünye Limanı; ‘Ünye Limanı Ordu ilinin limanıdır’ denildi ve bu söylem Altınordu merkezden tepki aldı. Kendilerince haklılar, Fatsa’da oturan ticaret erbabı insanlar Fatsa ve arkasındaki ilçelerin hak ve hukukun korur, Altınordu merkezde oturanlar da o civarı korur. Merak ediyorum, Ünyeliler ve Ünye’nin siyaseten önde olanları ‘Ordu ilinin Limanı Ünye limanıdır’ cümlesinin arkasında ne kadar durdular ve bunu ne kadar ileriye taşıyabildiler.

Altınordu ilçesinde uygulanan ve uygulanacak olan 100 tane proje var se Ünye’de de 50 tane olması gerekiyor.

Bisiklet yolu; Genç kuşağın çok sevdiği bir bisiklet yolu başlangıcı vardı. Otogar tarafından dolgu ile güzel şekilde geliyor ama merak ediyorum Atatürk Parkı’ndan, 100. Yıl’ın bulunduğu noktadan o geçiş nasıl olacak. Çünkü oralarda dolgu alanı yok, o genişletme nasıl olacak? Ünye’de bin tane genç bisiklet yolundan istifade edecekse 50 bin kişide kaldırımdan istifade edecek. Bin kişi için sahil şeridinde bisiklet yolu yaparken 50 bin kişi için kaldırımı iki üç katına genişletme şansınız var mı? Yaz döneminde insanlar bu sahilde tıklım tıklım dolaşıyorlar. Bisiklete binmek bir spor ise alternatif başka yerler düşünülebilir. Tabakhane Deresi’nin kenarında olabilir miydi diye düşünüyorum. Yani oradan gelen yeri Atatürk Parkı’ndan Çamlık’a düzgün götüremeyecek ve çevreye zarar vereceklerse bu bisiklet yolunu tabakhane den Çevre yoluna götürebilirler.

İtfaiye Birimi; Ordu Büyükşehir belediyemiz itfaiye birimini Ünye’ye almıştır. İtfaiyenin eğitimi birimi Altınordu merkezdedir. İtfaiyenin başında sorumlu olan bir numaralı kişi Ünye’de dururken, oraya ait olan o personelin eğitimi niye 60 kilometre uzakta yani Altınordu merkezde yapılır. Bu konuyu da merak edenlerden biriyim.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı