Turizm Karadeniz’e Ünye’den Açılacak

466

Geleceğin planlarını şimdiden yapmak için bir aradayız, sen ben kavgası olmadan çalışıyoruz diyen ÜNTİSAD Başkanı Öznur Özkan Güdek, “Biz Ünye’de turizmin ivme kazanacağına inandık. Dernek üyelerimiz ve ekibimizle birlikte Ünye’nin turizm alanında parlamasını sağlamak adına her türlü organizasyonda bulunuyoruz.” dedi.

Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acenteleri Derneği (ÜNTİSAD) Derneği Başkanı Öznur Özkan Güdek, Başkan Yardımcısı Osman Duvar ve Sekreter Osman Bay, Alp Medya Ajansı ziyaret ettiler.

Ziyarette Turizm ve Ünye adına bir çok konuda sohbet eden ekip, ÜTSO tarafından geçtiğimiz hafta tur operatörlerinin Ünye’de ağırlanması çok önemliydi diyen Başkan Öznur Özkan Güdek, bu projenin Ünye ve bölge turizmi için çok büyük bir adım bugün belki bunu hemen hissetmeyeceğiz ama gelecekte bunun meyvesini hep birlikte yiyeceğiz. Ancak bu birlik ve beraberlikle olur, eksiklerimiz olabilir ancak bunu herkesin içinde değil kendi içimizde çözelim ve hep Turizm dediğimiz konularda kavga edip bu şansı kaybetmeyelim. Amacımız Ünye ise Turizm ise gerisi teferruattır. Biz dernek olarak bu yola çıktık yapılması gerekenleri Ünye için her zaman yapmaya hazırız” dedi.

Ünye turizm açısından çok şanslı bir yer diyen ÜNTİSAD Başkan Yardımcısı Osman Duvar, “Ünye’de turizm destinasyonu geniş bir sahaya yayılmış. Bu destinasyonu turizme sunmak ve ortaya çıkartmak gerekiyor. Bunun hemen yarın yapılması beklenemez ancak gelen talepler ile birlikte hedefe ulaşmak, doğru zaman ve yerde bulunmak çok önemli, bu kapasite burada var. Gelen yerli veya yabancı Turist için Ünye’de gezilecek ve görülecek yerler çok, bunu planlı yapıldığında ve çevre il veya ilçelerde buna dahil olunduğunda ortaya güzel bir gezi çıkar” dedi.

Turizm Karadeniz’de son yıllara bakıldığında Trabzon başı çekiyor diyen dernek sekreteri Osman Bay “Bugünlerde yapılan organizasyonlarla ilgiyi Ünye’ye çekmeye çalışıyoruz, sadece pazarlama konusunda eksiklerimiz çoktu, şimdi onu tamamlamaya çalışıyoruz. Gelen tur operatörleri bölgede yatak kapasitesinin azlığından bahsettiler ancak oda gelen taleplerle birlikte bu sektörü bilenler en kısa sürede burada da yatırımlar yaparak bu açığın zaman içinde kapanacağına inanıyorum” dedi.

                       

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı