Murtaza Hacıimamoğlu Güven Tazeledi

145

Genel Merkez tarafından atanan Av. Murtaza Hacıimamoğlu, yapılan 13. Olağan Kongrede seçilerek güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe 13. Olağan Kongresi Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongrenin Divan Başkanlığını MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bahadır Alperen yaptı. Kongreye, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Ağdemir, Volkan Dudu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP ilçe Başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kongrede konuşan MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bu güne kadar ülkesinin ve milletinin dertleri ile dertlenmiş dinamik ve güçlü teşkilatlanması ile ihtiyaç duyulan her alanda bende varım demiştir. Yapılamaz, çözülemez, aşılamaz denilen her sorun önce Allah’ın izni ve liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin vizyon ve kararlılığı, milletimizin duası ve desteği ile çözülmüştür. Çözülmeye de devam etmektedir. Bizlerde MHP Ünye ilçe teşkilatı olarak Cumhur ortağımızla birlikte her sahada ve her alanda boy göstereceğiz. Nerede sıkıntıya düşmüş, darda kalmış, çaresiz kalmış bir vatandaşımız, kardeşimiz varsa har zaman yardımına koşacak ve her daim yanında olmaya gayret göstereceğiz. Bugün ülkemiz hayatın olağan kalıplarına sığmayan, tekfur kalıntılarının tohumları tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Ama şu unutulmasın ki bizler 15 devlet kurup yıkıldığı halde 16.’sını kuran bir ecdadın torunlarıyız. Bizler köklü bir medeniyetin neferleriyiz. Türk milletini yıkamayacaksınız. Türk Devletini bölemeyeceksiniz.” dedi.

Kongrelerin küskünlerin ve kırgınlıkların sona erdiği gün olduğunu vurgulayan Hacıimamoğlu, “Bugün küskünlüklerin, kırgınlıkların ve ihtilaların bittiği bir gündür. Bugün birlik olmanın, beraber olmanın, kucaklaşmanın vücut bulduğu bir gündür. Allah Türk İslam ülküsünü muzaffer eylesin”  diye konuştu

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk ise “MHP Ordu il teşkilatı olarak Ağustos ayında göreve geldik. Ordu ilinin diğer ilçelerini dolaştıktan sonra 8 ilçemizde yeniden yapılandırmalar yaptık. Bu ilçelerimizden birisi de Ünye ilçemiz oldu. Ünye ilçemizde Av. Murtaza Hacıimamoğlu beyle birlikte yeni bir yönetim kurduk. İnşallah partimizi Ünye ilçemizde bulunduğu yerden daha yukarıya çekmeye çalışacağız.” dedi.

Kongre Divan Başkanı ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, “Milliyetçi ülkücü hareketin samimi mensupları her zaman omuz omuza bir ve beraber olmuşlardır. MHP şahsi ikbal kaygıları ile milli istikbal ve istiklal endişesi ile buluşan milyonların partisidir. En zor zamanlarda Türk milliyetçiliğini haykırmış. Bu uğurda bedel ödemekten kaçmamıştır. Tabutluklardan, işkencelerden yılmamış, şahadete tebessümle yürümüştür. Zindanları taş medreseye çevirmiş, inandığı yoldan yürümekten asla vazgeçmemiştir. Dolayısıyla MHP’de siyaset yapmak bu sorumluluk bilincinde olmayı gerektirir. MHP devleti ve milleti için sorun üretene değil, sorun çözen partidir. Sayın Genel Başkanımız bunu önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyerek özetlemiş. Benim aklım hep Türkiye’dir diyerek zihinlerimize kazımıştır” dedi.

13. Olağan kongrede tek liste ile Mevcut Başkan Murtaza Hacıimamoğlu başkanlığa yeniden seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; “Dursun Odabaşı, Mustafa Kemal Okuyan, Sevgi Torun, Murat Pehlivan, Ozan Tapçı, Abdulhamit Karaca, Güray Taslı, Sami Bakırcı, Fatih Kaygı, Hasan Kalafat, Oğuzhan Beşik, Murtaza Ocak, Mehmet Ocak, Eyüp Öztürk, Recai Özdemir, Mustafa Musaoğlu, Mehmet Çuhacı ve Mustafa Dedeoğlu.

Fatih Yılmaz, Nadir Yılmaz, Recep Tokuç, Mehmet Güzel, İrfan Gördü, İbrahim Odabaşı, Fatih Dönmez, Fuat Dal, Murat Karakaş, Metin Koç, Aydın Bilgiç, Mehmet Rıza Yılmaz, Murat Seyrekli, Umut Sönmez, Hüseyin Çolduk, Şeyma Ilgaz, Mustafa Uslucan, Harun Güneysu

 

                         

 

                          

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı