Zarar bazen kara dönüşür

164

Bazı olaylar vardır konuşulduğu gibi veya göründüğü gibi olmaz, bizler bazen erken konuşuruz yanlış yapmış deriz. Ancak istişareler yapınca olayın derinliğinde işin göründüğü gibi olmadığının farkına varıyorsunuz. Bunun için de istişareler devamlı yapılmalı, Ünye için memleket için küslüğe gerek yok. yapılacak olan işin daha hızlı ve etkin olması için Büyükşehirler ile küçük şehirler omuz omuza çalışması gerekiyor. Bunu niçin söylüyorum Ünye’de yapılması gereken yani Büyükşehirin bitirmesi gereken işleri var, fakat aradan yıllar geçmesine rağmen hala bu işler çözüme ulaşmadı. Devamlı yazmaktan biz usandık onların yüzü kızarmadı. 15 temmuz meydanı etrafında kaldırım yapılması lazım ancak yapılmıyor, gerekçe soruyoruz ihalesi yapıldı yapacağız. Bu ihale ne zaman yapıldı , süresi ne zaman bitecek sonuç yok. bir vurdum duymazlık devam ediyor. İstişare dedik, işte bu istişare bizzat büyükler tarafından yani belediye başkanları ve daire başkanları ile yapılmalı. Sorun nerede ise oraya neşter vurulmalı, gelin görün ki böyle bir durum yok. Ünye içinde trafik konusu çözüm bekliyor, ancak yetkililerin bu konuda bir çözüm için adım attıklarını da görmüyoruz. Hep konuşuyoruz ve yazıyoruz ancak bizi dinleyen de yok.

Çözüm ne diye sorarsanız bence yetkililer yanınıza geldiğinde sorunu söyleyin, yetkili geliyor bir eksiniz var mı diyor sizde yok diyorsunuz. Çünkü soru yanlış, doğrusu şöyle olacak, bir eksiğimiz var mı olacak. Sorunu orada çözüme kavuşturmak gerekirken maalesef hiç sorun yokmuş gibi yetkili buradan gidiyor. Daha sonra siz veryansın ediyorsunuz, gazeteciler bunları niye yazmıyor diye. Peki gazeteci sizin yanınıza geldiğinde mikrofon tutuyor konuşmuyorsunuz. Niye belediye ile aram açılmasın. Çünkü yanınıza gelen yetkiliye siz sorun yok demiştiniz de ondan. Niye geldiğimde bana söylemedin diye azar işitirim diyorsunuz.

Yine söylüyorum söylemeye devam edeceğim istişareler çok önemli birbirimizle konuşalım, dedikodu yapmayalım. Büyüklerimiz ne demiş bir bilene sorun diye. Eğer o bir bilende bu işe çözüm bulamıyorsa önünüze konulan sandıkta gerekeni yapın, yapamıyorsan da konuşma.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı