Ünye Ticaret Borsası’ndan Eğitime Destek

159

Ünye Ticaret Borsası tarafından ilçede eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz aracılığıyla tablet dağıtıldı.

Ünye Ticaret Borsası, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde uzaktan eğitim görmek isteyen öğrencileri unutmayarak başlattıkları kampanya ile destek çıktı. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında, Ünye Ticaret Borsası tarafından Akkuş, İkizce, Çaybaşı ilçelerinde bulunan öğrencilere 75 tablet dağıtımı gerçekleştirdi.

Borsa olarak eğitimin temeli olan çocukların her daim yanında olacaklarını söyleyen Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu,” Pandemi nedeniyle okullarımızda eğitimin uzaktan yapılması nedeniyle bir çok öğrencimiz uzaktan eğitim alamamıştır. Bu durumda fırsat eşitliğinin sağlanması ve öğrencilerimizin eğitim haklarını kullanabilmeleri için TOBB önderliğinde öğrencilerimize tablet alınması uygun görünmüştür. Bu kapsamda eğitime ulaşamayan öğrencilerimiz için TOBB tarafından 55 tablet bilgisayar, borsamız imkanları ile 20 adet tablet bilgisayar öğrencilerimize dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik” diye konuştu.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği önderliğinde düzenlenen kampanyada emeği geçen oda başkanlarına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,” Bu gün bir ilk gerçekleştirerek her iki odamızda bu duyarlılığı Ünye’mizde göstermiştir. Yaşadığımız pandemi sürecinde öğrencilerimiz eğitimlerine uzaktan olarak evlerinde devam ediyorlar. Tabi bazı öğrencilerimizde uzaktan eğitime katılacak tablet ve bilgisayar eksiğimiz vardı. Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası ile Ünye Ticaret Borsası tarafından yapılan bu desteğe teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı