Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası’ndan Eğitime Destek

168

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ilçede eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz aracılığıyla tablet dağıtımı gerçekleştirdi.

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde uzaktan eğitim görmek isteyen öğrencileri unutmayarak başlattıkları kampanya ile destek çıktı. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında, Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası tarafından Akkuş, İkizce, Çaybaşı ilçelerinde bulunan öğrencilere 55 adet tablet dağıtımı gerçekleştirdi.

Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman eğitim camiasının yanında olacaklarını ifade eden Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,” Bu pandemi süreci öncesinde bizler her yıl TOBB aracılığıyla kırtasiye yardımı yapıyorduk. Tabi bu uzaktan eğitim süreci içerisinde öğrencilerimizin tablet ihtiyaçlarının olduğunu gördük. Bu kampanyamızda öğrencilerimize bir destek olsun diye bu projeyi gerçekleştirdik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik” dedi.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği önderliğinde düzenlenen kampanyada emeği geçen oda başkanlarına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,” Bu gün bir ilk gerçekleştirerek her iki odamızda bu duyarlılığı Ünye’mizde göstermiştir. Yaşadığımız pandemi sürecinde öğrencilerimiz eğitimlerine uzaktan olarak evlerinde devam ediyorlar. Tabi bazı öğrencilerimizde uzaktan eğitime katılacak tablet ve bilgisayar eksiğimiz vardı. Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası ile Ünye Ticaret Borsası tarafından yapılan bu desteğe teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Düzenlenen kampanya sonunda toplamda 55 adet tablet dağıtımı yapılırken, Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ilçe genelindeki iş adamlarına seslenerek uzaktan eğitimde ihtiyaç sahibi 4 bin öğrencinin daha tablete kavuşmaları için destek istedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı