ASKF’ dan Başsavcı Pektaş’a Ziyaret

137

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş’a ziyaret gerçekleştirdi.

4 Aralık’ta mevcut başkanın istifasının ardından tüzük gereği yönetim kurulu tarafından alınan kararla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Metin Kır, 17 Temmuz’da Ünye’de görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı yönetimiyle beraber ziyaret etti.

Mesut Pektaş,” Ordu’da ve Ünye’de spor faaliyetlerine devam eden misafirlerimizin ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Ünye Karadeniz başta olmak üzere Ordu’nun güzel bir ilçesi olma özelliğini taşıyor. Nüfusuna göre sessiz ve sakin bir şehir. Asayiş noktasında çok ciddi sıkıntıları olmayan güzel bir şehrimizdir. Ben Diyarbakır’dan buraya geldim. Memleketimize nispeten yakın olma nedeniyle kültürel olarak çok ciddi farklılık göstermiyor. Burada olmaktan memnunuz. Ünye halkını da hizmet etme noktasında hizmet gereği yapma gayretinde olacağız” dedi.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır ise,” Bizler Amatör Spor Kulüpleri olarak bürokrasinin ve bürokratların arkamızda olmaları çok önemli. Bizlere de her makamda olduğu gibi Cumhuriyet Başsavcımıza da çok teşekkür ederiz. Biz sporla bakıldığında Adalet ve Adliye Sarayı birbirini tetikliyor. Bizim amacımız sokaktan kurtarılmış her bir birey ve çocuk bir başarıdır. Kötü suça gitmemesi anlamında madde bağımlılığı ve tiner bağımlılığından kurtarmanın birinci şartı spordur. Spora bulaşan bir genç veya çocuk kötü alışkanlıklara bulaşmıyordur. Biz o yüzden çok önemli bir görevdeyiz. Bundan dolayı da Cumhuriyet Başsavcımıza da bizleri kabul ettiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarete ayrıca Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Murat Ülgen, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Teşkilatlandırma Başkanı Hamdi Şensoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı