Akar’dan Ulusal Marketlere Sitem

212

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında görüntülü konferans aracılığıyla düzenlenen toplantıda Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, yerel esnafların yaşadığı sorunları Hisarcıklıoğlu’na iletti.

Zoom üzerinden yapılan görüşmede sorunları dile getiren Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,” Şu an ulusal marketlerin çoğalması önlenemiyor. Bende başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na marketlerin faaliyet dışında bulunmaması gerektiği konusunda istişarelerde bulundum. Yani marketler gıda ve temizlik ürünü haricinde kırtasiye, beyaz eşya gibi ürünleri satışının kısıtlanması gerektiğini söyledim. Çünkü ayakkabıcı, tuhafiyeci, restaurantçılarımız da dahil olmak üzere herkes bu konuda sorun yaşadığını dile getirdi. Onlar sadece gıda ve temizlik ürünlerini satsınlar istiyoruz. Diğer esnaflarımızda günlük satışlarını yapsın ve en azından iş yerlerini siftah yaparak kapatsın istiyoruz” diyerek Hisarcıklıoğlu’ndan konuya ilişkin destek istedi.

Toplantı sonrası Hisarcıklıoğlu sorunları mutlaka Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini ve esnafların yanında olunacağını söyledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı