Hani Birlikte Ordu İdik

961

Ünye Limanında yıllardır faaliyet yürüten yükleme boşaltma hizmeti veren işletmelere sözleşmeniz bitti yazısı göndererek limanı terk edin denildi.

Ordu Büyükşehir tarafından Alınan karar kapsamında Liman’da yükleme boşaltma hizmeti veren S.S. 73 Nolu Damperli Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Enerji Kale Kömür İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti, Atik Kömür Gıda İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ve Çakıroğlu İç ve Dış Tic. Mad. İnş. Tur. Ltd. Şti’ne Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp imzalı yazıda şöyle denildi;

“Ordu ili Ünye İlçesinde bulunan ve Belediyemiz tarafından işletilen Ünye Limanında her türlü yükleme boşaltma hizmeti 01.02.2021 tarihinden itibaren Belediyemiz tarafından yerine getirilecek olup, bu tarihten sonra hiçbir şirkete çalışma izni verilmeyecek ve protokol imzalanmayacaktır.

Şirketinizin bu tarihe kadar her türlü ekipmanını Ünye Limanından boşaltmaları gerekmektedir.”

İşletme sahipleri karara itirazımız yok ancak, bu hizmetleri Büyükşehir Belediyesi yapacak bize yazı yerine bir araya toplayıp mevcutta bulunan ekipmanları biz dışarıdan alacağımıza sizlerden alalım, hazır elamanları da burada çalıştıralım, bilindiği gibi liman büyüyor ve kapasitesi de artmakta olup tek elden kontrol için bu yapılıyor dense ne olurdu. Biz liman Ordu Büyükşehir Belediyesine geçtiğinde kooparatifimeze kayıtlı olan kantarı bile hiçbir ücret istemeden verdik.

Bizi muhatap almadan bir yazı ile burayı terk edin demek bir kere üslup olarak yanlış ikincisi hani biz her şeyi konuşarak istişare ederek yapacaktık, şimdi ne oldu da bir yazı ile çıkın deniliyor. Yoksa yine Ünye limanı birilerinin ağzında sakız mı yapılıyor merak ediyoruz. Çünkü Büyükşehir belediyesi Altınordu Sanayi Odası Başkanına Ordu’nun limana ihtiyacı yok, bizim limanımız Ünye Limanıdır demecini duymadık. Sadece Ünye’ye konteynır limanı yapıyoruz, Ünye limanını büyütüyoruz diyerek günü kurtardığını düşünmeden edemiyoruz. Bize bunu düşünmeye sevk eden ise muhatap bile alınmamamızdır” dediler.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı