Ünye Eski Belediye Başkanı’ndan Çarpıcı Açıklamalar!

302

Ünye Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Perşembe akşamı Gazeteci Ulvi Gündoğdu’nun ALP TV’de hazırlayıp sunduğu “Konuşuyorum” programında gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendisine yöneltilen “AK Parti’den neden istifa ettiniz?” sorusunu cevaplayan Ünye Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, soruya ilişkin, “Sayın İdris Naim Şahin partiden ayrıldıktan sonra ve 2019 yerel seçimlerinde kendisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı gündeme gelince ben de Sayın Şahin’le başladığımız bu yolculuğa, kendisinin bir başka yerde aday olması itibariyle bir vefa duygusuyla ben de AK Parti’den istifa ettim.” İfadelerini kullandı.

“Her Şeyin Bir Sonu Var Ama Eserler Hep Anılacak”

Açıklamalarına parti isimlerinin çok önemli olmadığını, esas önemli olanın halka hizmet olduğunu söyleyerek devam eden Ahmet Arpacıoğlu, “Partiler çok önemli değil. Şöyle önemli değil. Partiler bir hizmet aracıdır. Geçmişte Anavatan Partisi, Doğruyol Partisi gibi partiler vardı. Bugün onlar yok. Ama o partilerde hizmet verip, Ünye’ye Ordu’ya, Türkiye’ye hizmet veren bakanlarımız vardı. Milletvekillerimiz, İl Başkanları, İlçe Başkanları vardı. Onların eserleri kaldı ama. İyi eseriyle anıldı. Belki yarın AK Parti de olmayacak. Her şeyin bir sonu var. İnsan ömrünün bir sonu var. Ama eserler hep anılacak. Benim AK Parti’yle bugün itibariyle bir ilişkim yok.” dedi.

“Yedi Yıldır Bir Türlü Uçamadık”

Geçtiğimiz günlerde Ünye ve Ordu gündemini meşgul eden Ünyeport liman projesiyle ilgili de konuşan Arpacıoğlu, “Ünye’ye yapılan yatırım bağlamında samimi bulmaya çalıştığım, Ünyeport liman projesi daha önce Ünye’de yapılan UNIPORT AVM gibi yolsuzluk timsali olmaz İnşallah. 15 Temmuz gibi önemli bir ismin altına sığınılarak yine bir yolsuzluk abidesi olarak İçişleri Bakanlığı tarafından tespit edilen yer gibi olmaz İnşallah ben vehim yapmış olurum. Bizden sonra Ordu, büyükşehir olunca liman Ordu’ya geçti. Buraya şöyle büyük bir yatırım yapılacak. Ordu’ya beş tane büyük bir yatırım yapılacak. Uçacağız, kaçacağız denildi. Yedi seneden beri uçmayı bekliyoruz. Yedi yılda uçamadık biz bir türlü. Şuanda 50 milyonluk yatırım yapılacak bir eylemi ben Limanda görmüyorum. Böyle bir hareket ve heyecan orada görmüyorum. Limanın içi dolduruluyor, liman doldurulur mu? Bu ne biçim bir şey? Çıkıp bize anlatsınlar desinler ki; biz 50 milyonluk yatırım yapacağız. Projesi de bu desinler. Bize çamlıktaki basit bir projeyi anlatamadılar. Gece eylemler yapıldı. Ünyeli sahip çıkmasaydı Çamlık elden gitmişti. Endişe ederim İnşallah endişem boşa çıkar. İnşallah gereksiz vehim yaparım. Limanda Ünyeliler de çalışıyordu, tamir ve bakım alanında. Basından okudum buraya yeni makinalar gelecekmiş. Yatırım yapılacakmış. Peki geldi mi? Sonra duydum yine basından gelmemiş. Daha önceki makinaların aynısı tekrar gelmiş. Madem aynıları gelecekti o zaman orada çalışan müteahhidin suçu neydi niye kovdun adamı o zaman oradan? Dolayısıyla bu projeyi gerçekçi bulmuyorum.” diyerek Ünyeport liman projesiyle ilgili eleştiri ve endişelerini dile getirdi.

“Pazaryerinin Taşınması Nihai Bir Çözüm Değildir”

Ünye pazaryerinin taşınmasının yanlış bir karar olduğunu vurgulayan Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Bugün pazaryerinin mevcut yerinden kaldırıp başka bir yere taşınması nihai çözüm değildir. Bu bilakis pazarcıya sıkıntı yapar. Pazarcının da ötesinde Pazar alışverişi yapanları sıkıntıya sokar. Bu yanlış bir karardır. Bundan dönülmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşın Talebini Görmezden Gelemem”

Program moderatörü Ulvi Gündoğdu tarafından, “Sizi siyasette görecek miyiz?” sorusuna yanıt veren Arpacıoğlu, “Vatandaşımızın bana siyasette ihtiyacı olduğunu görürsem vatandaş da bana ‘sana ihtiyacımız var’ derse biz vatandaşın bu talebini görmezden gelemeyiz.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı