CHP İlçe Başkanı İsa Maral, Gündemi Değerlendirdi!

83

ALP TV’de yayınlanan “KONUŞUYORUM” programının 18 Şubat Perşembe akşamı canlı yayın konuğu olan CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Programda Gazeteci Ulvi Gündoğdu’nun sorularını yanıtlayan CHP İlçe Başkanı İsa Maral, Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihalesinin yapılmasıyla ilgili olarak eleştiri ve önerilerini açıkladı.

Başkan Maral konuya ilişkin, “Ünye Organize Sanayi Bölgesi konusu Ünye’de mevcut 5 tane problemden biriydi. Bu konular Akkuş-Niksar Yolu, Ünye Limanı’nın konteyner limanı olması, Üniversite Kampüs alanı ve Kültür Sitesi. Bunlar on yıllardır Ünye’de kronikleşen konulardan biriydi. Ünye’de ‘bir problemi çözüyoruz’ demek aslında bir başarısızlığın da itirafı. Uzun yıllardan beri Ünye, Bakan seviyesinde temsil edilmişti. Dolayısıyla bugün gelinen süreçte bu konu çok geç kalınmış bir konudur. Fakat bugün Ünye OSB’nin altyapı ihalesinin yapılmış olması elbette sevindirici bir durumdur. Fakat buna da çok sevinmemek lazım. Çok eskiden beri var olan bir problemin sıfırdan çözümü için daha yeni atılmış bir adım olarak görmek lazım. Bu OSB’nin altyapı ihalesinin yapıldığı gibi üzerinde yer alacak fabrikaların ve diğer tesislerin de bir an önce faaliyete geçmesi en büyük arzumuz.” ifadelerini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ünye Port Limanı projesiyle ilgili de konuşan CHP İlçe Başkanı İsa Maral, “Elbette herkes Ünye’de bir konteyner liman olmasını ister. Ama olaylara daha gerçekçi bakmamız lazım. İlk olarak iktidarın bu tür projelere ne şekilde baktığını bir inceleyelim. Bu tür olaylarda bir kar marjı görüldüğü zaman iktidar bunu devlet bütçesi ile yapmıyor. Bunu belirli garantiler vererek Yap-İşlet-Devret modeli ile yapıyor. Şuan bizim gördüğümüz kadarıyla Ünye Port Limanı projesi yatırımcılar tarafından çok fazla kabul gören bir proje değil. Ama bu demek değildir ki Ünye Port Limanı gerekli değildir. Hayır, bu benim çok fazla önemsediğim bir proje fakat bu proje bu şekilde sadece bir liman yapılması gerektiği şeklinde bir proje olmaması gerektiğine inanıyorum. İkincisi bu bir bölgesel kalkınma planı şeklinde ele alınmalı. Üçüncüsü de bu proje büyükşehir belediyesinin gücünü çok fazla aşan bir projedir.” dedi.

Pandemi sürecinde hükümetin başarısız olduğunu savunan Başkan Maral, “Bir ülkede salgın olduğu zaman birincisi çıplak gözle bakmak lazım işe. Salgının yaygınlaşmaması için neler yapılabilir buna bakmak lazım. İkincisi ekonomik açıdan salgın açısından finansal durumlar değerlendirilir. Yani vatandaşların salgın nedeniyle uğradığı zararın telafisi nasıl olacak. Bu pandemi bitmiş olsa bile daha önceki kazanımlarını ve varlıklarını kaybetmiş bir halk kitlesi ile maalesef karşılaşacağız. Bunun da telafi edilmesi için çok ciddi uğraşların verilmesi gerekiyor.” dedi.

Kısa bir süre önce CHP’den istifa eden Muharrem İnce’nin istifasına ilişkin de değerlendirmede bulunan Maral, “Sayın Genel Başkanımızın veya MYK Üyelerimizin ağzından Sayın Muharrem İnce ile ilgili kötü bir sözü kimse duymamıştır. Ama şu bir gerçek ki partimizin Cumhurbaşkanı Adayı olduğunda tüm örgütlerimizle çok üst düzeyde bir kampanya yürütmüştük.” dedi.

CHP İlçe Başkanı İsa Maral’ın ülke gündemine dair de açıklamalarda bulunduğu programın tamamını ALP Medya Ajans’ın Facebook beğeni sayfasından izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı