GündemKorganOrdu Valiliği

2022 Yılı Sonuna kadar Bitirilmesi Planlanıyor!

Korgan Hükümet Konağı’nın Temeli Atıldı

Vali Tuncay Sonel, Korgan ilçemizde yapımına başlanan yeni Hükümet Konağı inşaatının temel atma törenine katıldı.

İlçeye bağlı Tepe mahallesinde yapımına başlanan Korgan Hükümet Konağı’nın temel atma törenine, Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra Kaymakam Mikail Ersöz, Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Cumhuriyet Başsavcısı Alican Köşker, Cumhuriyet Savcısı Balaban Murat Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Sinan Gönaylı, İlçe Emniyet Amiri Ömer Faruk Dicel, AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Karabayrak, ilçe daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Korgan ilçemize kazandırılan yeni Hükümet Konağı’nın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Vali Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun destekleriyle Ordu’da eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve sosyal projelerde birçok yatırımın devam ettiğini söyledi.

Korgan ilçesine yapılacak olan yeni Hükümet Konağı’nın, ilçedeki kamusal ihtiyaçları karşılayacağını belirten Vali Tuncay Sonel, “Korgan ilçemize güzel bir hükümet konağı kazandırıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, kıymetli İçilişleri Bakanımızın destekleriyle, hükümet konağımızın kısa sürede inşaatına başlanmış oldu. Allah nasip ederse bu yılın sonuna doğru biter ve Korganlı hemşerilerimize güzel bir ortamda kamu görevlilerimiz hizmet etme imkânı sunar. Hükümet konağımız, içindeki tüm birimlerle birlikte Korgan’ımıza, Ordu’muza, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Temel atma töreninde Kaymakam Mikail Ersöz de bir konuşma yaparak, yeni Hükümet Konağı inşaatının hızla devam ettiğini belirterek, ilçeye kazandırılan bu yatırım için emeği geçenlere teşekkür etti.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ise, Vali Tuncay Sonel’e Korgan’daki yatırımlara verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Korgan’a 4 yıldan bu yana yeni Hükümet binası kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü dile getiren Tuncay Kiraz sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün gerçekten çok mutlu ve onurluyuz. Ordu’muzun hizmetkarı, sorunların hepsini tek tek çözmeye çalışan, Ordu için gecesini gündüzüne katan kıymetli Valime çok teşekkür ediyorum. 4 yıldır uğraştığımız bu süreçte, Allah’a hamdolsun ki hükümet binasının bugün temel atmasını gerçekleştiriyoruz. Kıymetli valime siyasi hayatım boyunca unutamadığım bu hizmetlerinden dolayı ilçem adına minnettarlığımı ifade ediyorum. Yapılacak olan diğer hizmetler ile birlikte Korgan ilçemiz, diğer ilçelerle yarışan bir ilçe olacaktır. Bir kez daha kıymetli valime ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah razı olsun.”

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İsa Yaykın tarafından dua edildi. İnşaatın kazasız tamamlanması için koç kesildi. Daha sonra Vali Tuncay Sonel ve protokol mensupları tarafından butona basılarak inşaatın temeline ilk harç döküldü.

Yeni Korgan Hükümet Konağı, ilçenin Tepe mahallesinde 3 dönüm arazi üzerinde, bodrum+zemin+4 kat şeklinde inşaat edilecek. İnşaatın, 2022 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu