GündemÇaybaşıEğitim

28 Yıl Önce Mezun Olduğu Okulda Kitaplarını İmzaladı!

Ordu’da mezun olduğu liseye 28 yıl sonra yazar olarak gelen, bir zamanlar kendi oturduğu sıralarda öğrencilere kitap imzalama gururunu yaşayan Yazar ve Şair Remzi Gümüş, okuma yazmayı öğrendiği ilk öğretmeniyle buluşma fırsatı da yakaladı. Bu anlamlı imza günü hem başarılı yazar için hem de bir zamanlar mezun olduğu Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi(Çaybaşı Lisesi) öğrencileri için duygusal bir gün oldu.

 

İstanbul Çaybaşılılar Derneği Yönetimi tarafından başlatılan kitap kampanyasına dahil olan ve kitapların okullara ulaştırılması için dernek yönetimiyle beraber ilçeye gelen Yazar Gümüş, öncesinde Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi Müdürü İslam Şimşek  ile ilçe için neler yapabileceklerini değerlendirdiler ve kampanya kapsamında bu okulun da unutulmaması kararına varıldı. 28 yıl önce bu okuldan mezun olan Gümüş, böylece söyleşi ve imza günü tertip ederek belki de geleceğin yazarlarına ilham kaynağı oldu.

 

“Mezun Olduğum Okulun Sıralarına Dönmek Beni Duygulandırdı”

İstanbul’da eğitim ve sosyal yardım faaliyetleri alanında önemli kurumlarda görevler üstlenen, mevcutta Deniz Feneri Derneği Yardım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan Yazar Remzi Gümüş, söyleşi ve imza gününe dair duygularını şöyle paylaştı:

“Güzel bir kampanya oldu, mezun olduğum sıraların öğrencileriyle bir arada olmak beni çok memnun etti. Yazmaya meraklı öğrencilerle tanıştım ve bu alanda ışık bulduğumuz öğrencilerimizin yanında olacağım her zaman. İlçemizin öğrencileri pırıl pırıl ve hepsi de geleceğe umutla bakan bir yüreğe sahip. İstanbul Çaybaşılılar Derneğimizin kitap kampanyasına dahil olarak okulda kariyer günleri etkinliği fırsatı sunan Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi Müdürümüz İslam Şimşek Bey’e de teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Kendisiyle kitap kampanyası dahilinde Çaybaşı Lisesinin unutulmaması ve neler yapabileceklerimizi konuşurken böyle bir öğrencilerle buluşma ve imza günü düzenleme kararı aldık ve gayet güzel bir program oldu. Mezun olduğum sıralara 28 yıl sonra yazar vasfı ile dönmek beni çok duygulandırdı.”

 

“İlkokul Öğretmenim Mehmet Yurt Onur Konuğumdu”

Okuma yazmayı yeni yeni öğrendiği dönemlerdeki öğretmenlerinden Mehmet Yurt, başarılı yazarın imza günündeki en dikkat çeken misafiriydi. Gazeteci Talip Kocakoç’a demeç veren Yazar Gümüş, öğretmenine ilişkin heyecanını şu sözlerle ifade etti:

“Hem mezun olduğum okulla hem de ilk öğretmenimle buluşma fırsatını bulmak güzeldi. Mehmet Yurt hocam benim hayatımın en önemli imzasıdır aslında. Uzun yıllar Çaybaşı ilkokulunda idarecilik görevi yaptı ve benim ilk öğretmenimdir. O etkinliğimizin onur konuğu olarak kendisini mezun olduğum okulda bir yazar olarak karşılamak beni de gururlandırdı. Öğretmenlik farklı bir şey. Çok güzel yürekli öğretmenlerimiz vardı. Mehmet Yurt ilkokul öğretmenim benim. Bölgenin de ilk öğretmenlerinden. Onlar eğitimin işçileri gibiydiler. Sanki özel ders havasındaydık, öğretmenlerimiz bize çok yardımcı olurlardı ilkokul ve lise yıllarımızda.”

Çaybaşı Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi Müdürü İslam Şimşek, günün anlamına özel olarak okul adına Yazar Gümüş’e plaket takdim etti.  Gümüş ise teşekkür ederek her fırsatta memlekete gelerek öğrencilerle söyleşiler gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi. Yazarın mezun olduğu dönemdeki mezuniyet fotoğrafı ise okulun anı duvarında yer alıyor. Çaybaşılı yazarın kaleminden çıkan kitaplar ise “İsimsiz Şiirler”, “Suskunluklarım”, “Sade/ce” olarak okuyucularla buluşuyor.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu