EğitimGündemÜnye

4 Ülkeden 26 Öğretmen ve Öğrenciler Ünye’de

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ERASMUS kapsamında 4 ülkeden Ünye’ye gelen öğrencilerle buluşurken, “Gençlerin birbirini tanıması, kültürlerini öğrenmesi bakımından bu tür programlar önemlidir” dedi.

 

Atatürk Ortaokulu’nun iki yıl önce başlattığı “Robotic Coding with Lego EV3” ERASMUS Projesi kapsamında Estonya, İspanya, Hırvatistan ve Polonya’dan 26 öğretmen ve öğrenci Ünye’ye geldi. Proje kapsamında bir hafta Ünye’de çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek olan öğrenciler Ünye Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

 Başkan Tavlı, “Bu Vesile İle Toplumlar Birbirini Tanıyor”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ziyarete ilişkin yaptığı konuşmada, “Çeşitli ülkelerden ilçemize gelen öğrencilerimizle bir araya geldik. Okul müdürümüzün daha önceden de bu tür faaliyetleri ülkemizin diğer ülkelerdeki gençlerle hem etkileşimi hem de kültürel anlamda farklı ülkelerin zenginlikleriyle buluşmaları noktasında ciddi gayretleri olmuştur. Aynı zamanda öğrencilerimizin farklı ülkelerden öğrencilerle tanışıp kaynaşmasına vesile oluyorsunuz. İnanıyorum ki gelecekte bu ülkenin geleceği gençlerimiz, yönetim kadrolarında yer aldığında Dünya’nın çok daha huzurlu, geleceğe daha adil düzen içerisinde, barış içerisinde bakan bir sürecin oluşmasına katkı sağlayacak neslin oluşmasına vesile olacaktır. Toplumlar birbirini tanıdıkça aslında birbirine düşmanlık edecek hiçbir şeyin olmadığını da fark etmiş olacaklar. Bu da Dünya barışının gelişimine katkı sağlayacak. Ülkelerin bu şekilde etkileşimi teknolojik gelişimler noktasında geride kalanların öne geçmesi ya da farklı gelişmelerden birbirinin haberdar olmasına vesile olacaktır. Bu nedenle bu programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yabancı öğrencilerimizi Ünye’mizde misafir etmekten dolayı mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

 

Okul Müdürü Adem Beşli ise ERASMUS programı hakkında bilgi vererek öğrencilerin bir hafta boyunca Ünye’de çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğini belirtti. Ziyarette öğrencilere Başkan Hüseyin Tavlı tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu