GündemOrdu

6 Bin 952 Çocuk İlk Kez Sinemaya Gitti!

“Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesiyle öğrenciler sinema ile buluştu. Proje kapsamında 19 ilçede 6 bin 952 çocuk ilk defa sinemaya gitmenin keyfini yaşadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan bilgilendirme paylaşımında:

“Millî Eğitim Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında öğrencilerimizde ve toplumda; milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla ”Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” temalı iş birliği protokolü imzalandı” dedi.

 

“Ücretsiz Film Gösterimi”

”Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile öncelikle Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize 2021-2022 eğitim öğretim yılı Mayıs ve Haziran aylarında ücretsiz film gösterimi yapıldı. 19 ilçemizden 6.952 öğrencimiz ilk defa olmak üzere toplamda 8.243 öğrencimiz, 444 öğretmenimizin refakatinde sinema ile buluştu”

 

İlk defa sinemaya gittiklerini ve sinemada film izleme imkânı bulduklarını ifade eden öğrenciler, ”Sinemaya Gitmeyen Çok Kalmasın” projesin de olanlara teşekkür ettiler.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu