GündemAsayişOrdu

9 Kişi Yakalandı!

Ordu Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından suç örgütüne yönelik yapılan operasyon ve baskınlara yönelik bilgilendirmede bulundu. Polis ekiplerinin çeşitli suçlardan dolayı belirlenen adreslere yaptığı basın ve yapılan aramada adeta cephanelik niteliğinde bıçak, balta, tabanca, mermi gibi malzemeler ele geçirilirken 9 şüpheli de yakalandı.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı  koordinesinde,  İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan çalışma kapsamında 14 eylem gerçekleştirildiği tespit edilen Suç Örgütüne yönelik;

26.05.2022 günü Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek, Suç Örgütüne Üye Olmak, Nitelikli Yağma (Çek Senet Tahsilatçılığı), İşyeri Kurşunlama, Cinsel Saldırı, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kasten Yaralama, 6136 sayılı Kanuna Muhalefet (Ateşli Silah Bulundurma) ve Silahlı Tehdit suçlarından 11 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında (9) şüpheli yakalanmış, (1) şüpheli cezaevinde tutuklu bulunduğu, (1) şüphelinin ise yakalamasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda;

4 adet Tabanca, 19 Adet (9×19) tabanca fişeği, 24 Adet değişik ebatlarda bıçak ve balta ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alınan (9) şüphelinin işlemleri devam ediyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu