GündemÜnye

99. Yılda Milli Birlik ve Bağımsızlık Vurgusu

Ünye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku ile kutlandı. 28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan programlar 29 Ekim sabahı Ünye Kaymakamlığında Kaymakam Ayhan Işık tarafından tebrikatların kabulü ile devam etti.
Ünye Stadında yapılması planlanan kutlama programı, olumsuz hava koşulları sebebiyle Kapalı Spor Salonuna alındı. 10.30’da başlayan etkinlikler Kaymakam Ayhan Işık ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı. Atatürk’ün manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Işık, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kaymakam Işık, bağımsızlık mücadelesi ve milli birlik beraberliğe dikkat çekti.
Şiirlerin okunduğu, halk oyunları ve çeşitli gösterilerin sunularak kahramanlık destanlarının canlandırıldığı etkinlikte izlenmeye değer renkli görüntüler oluştu.
Program, ilçe genelinde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdim edilmesi ile devam etti. Ünye protokolünün de hazır bulunduğu etkinlikte son olarak resmi geçit töreni gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 99. Yıl etkinlikleri saat 18.15’te Ünye Top Yanı mevkii – Cumhuriyet Meydanı arasındaki Fener Alayı İle devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu