Alp TvEğitimGündemİlçelerÜnyeYaşam

AÇIK HAVA KÜTÜPHANE ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

 

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, düzenlediği Açık Hava Kütüphane Etkinliği ile dikkat çeken bir farkındalık oluşturuyor. Kütüphaneleri tanıtmak, yeni gelen kitap ve yayınları sergilemek, kitap okumaya teşvik amaçlı düzenlenen etkinlik Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kitapseverleri ağırladı.

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, ilçedeki faaliyetler hakkında yaptığı değerlendirmede kitap ve insan ilişkisini anlatarak vatandaşları kütüphane sistemine üye olamaya davet etti.

 

Kocaoğlu: “Kütüphaneleri Daha Yakından Tanımalıyız”

Gazetemize demeç veren Kocaoğlu, etkinlikler hakkında şöyle konuştu:

“Bugün Ünye’de Cumhuriyet Meydanı’na gelen, buraları dolaşan ve bizim standımızı da ziyaret eden insanlara kitap bilincine ilişkin sunumlar yapıyoruz. Pandemi sonrası insanların tekrardan kültürel bir ortama kavuşabilmesi ve kütüphaneleri daha yakından tanımalarını istiyoruz.  Bizim etkinliklerimiz çeşitli zamanlarda Ünye’nin çeşitli bölgelerinde vatandaşlarla buluşmaya devam edecek.

Biz insanların boş şeylerle uğraşmasından yana dolu dolu kültürel ve sanatsal etkinliklerle yaşamasını istiyoruz. Kitapların insanları rahatlattığını hepimiz biliyoruz. Kitaplar insanlara mutluluk ve pozitif bir duygu verir. İstiyoruz ki genci yaşlısı herkes kitap okusun ve bu vatana millete hep birlikte faydamız olsun.”

 

“Üyelikler Ömür Boyu Devam Ediyor”

Kütüphane Müdürü Kocaoğlu, 7’den 70’de herkesin kütüphanelere üye olabildiğini aktararak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kütüphanelerdeki üyelik hizmetlerinden kitap alıp vermeye, ders çalışmak ve sosyal etkinliklere kadar her türlü imkân ücretsiz olarak sunulmakta. Üye olan vatandaşlarımız ülke genelindeki tüm kütüphane sistemine tanımlanmış oluyor ve bu üyelik ömür boyu devam ediyor.”

 

Açık Hava Kütüphane etkinlikleri 22 Haziran’da yine Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Kütüphane, 18 Haziran Cumartesi günü Çamlık’ta okuyucularla buluşacak. Etkinlik saat 10:00-16:00 arasında açık olacak.

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu