GündemSiyasetÜnye

Aday Adayı Neşe Akgül Tiyaloğlu Seçim Sahasına Çıktı!

Ak Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Ezc. Neşe Akgül Tiyaloğlu, Milletvekili Aday Adaylığı için şuanda başkanlıktan istifa etmesine gerek olmadığını söyleyerek detayları açıkladı.

Kamuoyunda, neden istifa etmeden aday adayı olup seçim sahasına çıktığı dillendirilen Tiyaloğlu, Alp TV’ye verdiği özel röportajda istifa etmeyeceğini açıklayarak, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz” dedi. Başkan, Ak Parti tüzüğüne göre kadın kolları ve gençlik kollarının aday adayı olabileceğini, ancak aday listesine girebilmeleri halinde istifa etmeleri gerektiğini ifade etti.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı başvurusunu Ankara’da Genel Merkeze yapan Başkan Tiyaloğlu, Ünye’ye geldikten sonra seçim gezilerine aralıksız sürdürüyor.

Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı Ezc. Neşe Akgül Tiyaloğlu, aday adaylığı ve seçim sahasına ilişkin olarak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi,

“Ak Parti’de sadece ana kademe yönetimde bulunanlar Milletvekili Aday Adaylığı başvuru yaparsa istifa eder. Tüzüğümüze göre kadın kolları, gençlik kolları ve üyeleri istifa etmeden aday adaylığı başvurusu yapabilir. Adaylıkta ilk 6’ya girersek istifamızı o zaman veririz.” diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

Aday adayı, Ak Parti kadın Kolları İlçe Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu