GündemÇatalpınarSiyaset

Aday Adayı Olarak 21 Yaşında Siyasete Atıldı!

Ak Parti’nin En Genç Aday Adayı
Türkiye, seçime kilitlenmişken tanıdık yüzlerin yanı sıra yeni ve genç yüzlerin de siyasi arenaya çıkmak istemesi renkli bir ortam oluşturuyor. Çatalpınarlı 21 yaşındaki Gamze Akacak Ordu’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.
Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs tarihinde yapılmasının ardından, Her gün 09.00-17.00 arası Ordu il başkanlığında başvuruların kabul edileceği belirtilirken son gün ise 16 Mart Perşembe günü saat 21.00 olarak açıklandı.
Milletvekili olmak isteyen adayların başvuru yapmalarını için son 1 gün kala aday adaylıkları haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adaylığı için belki de en genç aday olarak başvuru yapan Çatalpınarlı 21 yaşındaki Gamze Akacak, Ak Parti Ordu İl Başkanlığına giderek başvurusunu yaptı.

Gamze Akacak Kimdir?

Ordu İli Çatalpınar İlçesinde 17.07.2001 tarihinde doğdu. İlk ve Ortaokul eğitimini Çatalpınar Merkez İlk Öğretim Okulunda tamamladı. Lise tahsilini Korgan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşirelik Bölümünde tamamlayarak mezun oldu. Akabinde 2020-2022 sezonları arasında Çorum Hitit Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Ev hanımı olan 43 yaşındaki Zülfiye ve ilçede berber mesleğini icra eden ve aynı zamanda ikamet ettiği mahallenin muhtarı olan 49 yaşındaki Aydın Akacak çiftinin üç çocuğundan ortancası.

Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Gamze Akacak adaylığını şu şekilde duyurdu;

“21 yaşında çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmet’in torunları olan bizlere çocukluktan bu yana hayali olan vekillik nasip edildiğinde geceyi gündüzüne katarak devir almış olduğu al yıldızlı bayrağı ülke, millet ve bölge adına en zirveye taşıyacağımdan hiç kimsenin en küçük endişesi olmasın. Zorlu bir yola çıkmaya karar veren insanlar yolun uzunluğuna, yoldaki zorluklara ve engellere bakmaksızın hedefine odaklanması gerektiğini ve hedefine ulaşabilmek için türlü zorluklara göğüs germeyi bilmesi gerektiğinin farkındayım. Bu sebeple yolumuz uzun ve zorlu fakat yılmadan korkmadan usanmadan ülkemizin birliği, devletimizin bekası için hiç yılmadan ve korkmadan çalışacağıma bu sebeple doğup büyüdüğüm ilime, bölgeme ve ülkeme daha faydalı bir insan olmak için Ordu Milletvekilliğine aday olmak istiyorum.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu