GündemÜnyeYaşam

Afetin Gölgesinde Nikah Masasına Oturdular

Zeynep Özsütçü ve Oğuzhan Tapçı çifti Ünye Belediyesi evlendirme dairesinde, deprem bölgesine gidecek olan yardımların arasında birbirlerine “evet” dedi.

26 yaşındaki Zeynep ve Oğuzhan çifti, “Daha önceden nikah günü aldıkları için nikahlarını kıymak zorunda olduklarını ancak dünyanın en mutlu günü olması gerekirken, yaşanan deprem afeti nedeniyle millet olarak yüreklerimizin yangın yeri olduğu günlerde, içimiz acı ve burukluk ile nikah masasına oturuyoruz” dediler.

Zeynep Özsütçü elinde gelin çiçeği ile birlikte, Ülke olarak çok büyük bir imtihandan geçiyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun. Bir yanımız yuva kuracağımız aile olacağımız için sevinirken bir yanımızda çok büyük bir burukluk var. Deprem bölgesine elimizden gelen yardımı yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Aklımız kalbimiz dualarımız onlarla. Depremde nice genç kızların ailelerin kurduğu gelinlik hayalleri vardı belki de. Bunları düşünmek oldukça üzücü ve tarifsiz bir acı bırakıyor.

Oğuzhan Tapçı, Çok üzgün olduğunu, zor bir süreçten geçerken, Türk halkı olarak inanılmaz bir yardım içinde olduklarını ifade ederken,

“Nikah günümüzü yüreklerimizi yakan deprem olmadan önce almıştık. Nikahımızı buruk bir sevinçle gerçekleştirerek evet deyip imzalarımızı attık. Çok yakın arkadaşlarım dostlarım tanıklarım etkilendi. Burada gördüğümüz tablo dayanışmamızın, birliğimizin bir örneği.  Bizler Aile olmanın önemini büyüklerimizden sevdiklerimizden öğrendik. “ dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu