GündemSiyaset

Ağca: “Önceki Dönem Milletvekilleri Gayretli Olamamışlar!”

Yeniden Refah Partisi Ordu birinci sıra Milletvekili Adayı Adem Ağca, “Biz farklı olacağız” diyerek sahada seçimden seçime vatandaşın ayağına giden geçmiş dönem milletvekillerinin sıkıntılarını çektiklerini söyledi. Alp Tv’de Seçim 23 programına katılarak Gazeteci Hamza Alp’in sorularını yanıtlayan Ağca, gece gündüz telefonu açık bir milletvekili profilinde olacağını ve her boş vaktinde memleketinde halkın yanında yer alacağını söyledi.

Seçimi kazanmaları halinde, daha önceden hazırladıkları “İlk 100 gün” icraatlarını gündeme alacaklarını ve Ordu için gayret göstereceklerini belirtti. Parti politikalarından bahseden Ordu birinci sıra milletvekili adayı Ağca, tarımdan ekonomiye, eğitimden diğer alanlara memleket için çeşitli projeleri uygulamaya koyacaklarını ifade etti.

 

“İlk 100 Gün İcraat Programımız Hazır”

“Sahada beklenilenden daha fazla bir teveccüh gördük, bu seçimi kazanmaya çok yakınız” diyen Ağca, zaten bir yıl öncesinden seçim çalışmalarını hazırladıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Özellikle son günlerde Yeniden Refah Partisine olan yaklaşım gerçekten beklentimizin çok üzerinde. Milletimizin bizden beklediği, halka tepeden bakılmaması ve milletvekili vasfının taşıyabilmek. Seçmene bugün tepeden bakacaksan seçmen de sana sandıkta tepeden bakacaktır. İnanıyorum ki Yeniden Refah Partisi Ordu’dan çok büyük bir oy alacaktır ve Ordu’yu Ankara’da en iyi şekilde temsil edecektir. Elbette ki bizim ilk 100 gün kitapçığımızda bahsettiğimiz konuları gündeme alacağız. Diğer partilerin İlk 100 gün icraatleri şeklinde bir kitapçığı olduğunu göremiyoruz. Biz zaten yaklaşık 1 yıldır sanki seçim varmış gibi çalışmalarımızı yapıyoruz ve bölgemiz için ne yapabiliriz konusunu tartışıyoruz. Somon balığı yetiştiriciliği, maden alım merkezleri projesi, rüzgar enerjisi sitemleri, çatılarımızda güneş enerjisi sitemleri kurulumu gibi projelerimiz var. Evet birçoğu mevcut hükümetin planlamalarında var ancak yangınlaştırılabilmiş değil.”

 

“Kapatılan Beldeleri Yeniden Canlandıracağız”

Ağca, yaptığı değerlendirmede, “Tekkiraz gibi, İlküvez gibi nüfus oranı yoğun olan beldelerimizin tekrar belediyeye kavuşturulması noktasında bir projemiz var. Genel Başkanımızın da bilgisi var bu konuda. İlçeleri geçmiş beldelerimiz var ve büyükşehir yasası ile birlikte tamamı mahalle olmuş. Buradaki nüfusu bir muhtar nasıl idare eder, zor bir durum. Bir yasa ile buraları tekrar belediye konumuna getirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

“Ziraat ve Üretimi Değerli Hale Getireceğiz”

Yeniden Refah Partisinin tarım ve ekonomiye yönelik politikalarından da bahseden Adem Ağca, şehirden köye dönüşe ve fındığa işaret ederek şöyle konuştu:

“Ziraat ve hayvancılık kapsamında çiftçi borçlarında düzenlemeye gidilmesi ve yapılandırılması anlamında çalışmamız olacak. Çiftçilerimizin yeniden üretime geçebilmesi için birikmiş faiz borçlarını silmek bizim önceliğimiz ve tarımsal anlamda haczedilmiş traktör gibi araçların üreticiye geri verilmesini sağlamamız lazım. Üretimin önünü açarak tarım ve hayvancılığı kalkındırmayı hedefliyoruz. Gübre gibi tarımsal malzemelerde de ciddi bir indirimi öngörüyoruz. Bugün her köye en az iki üç tane üfleme ve fındık toplama makinesi hibe olarak verilirse çiftçimize işçilik noktasında ciddi bir karşılığı olacaktır. İnsanlarımızı köye döndürmeye gayret etmeliyiz. Eskiden 1 ton üretim yapan köylü şimdi şehirde 500 kilo fındık üretebiliyor. Bahçesinin başında duramıyor ki vatandaş. Şehirde marketten alıp köyde yiyoruz. Taşımalı eğitim sistemi köye olan ilgiyi zaten bitirdi. Taşımalı eğitimi şimdi bitirelim desek bile köye dönüş uzun bir süreç alır. Köy okullarını açıp sosyal donatıları da sağlamak ve köyü cazip hale getirmek lazım.”

 

 

“Halkımıza Söz Verdik, Sözümüzde Duracağız”

Yeniden Refah Partisi’nin vatana millete hizmet etme partisi olduğunun altını çizen Milletvekili Adayı Adem Ağca, “Biz hiçbir zaman kibirli bir yapıda olmadık, olmayacağız da. Hem ahlaki hem dini olarak da yasak olduğunu biliyoruz bu tavırların. Bizler milletvekilleri olduğumuz zaman her daim vatandaşın telefonunun ucunda olacağız. Vatandaş bizden bunu istiyor. Sahada duyuyoruz ki vatandaş vekiline ulaşamamış çoğu zaman. Milletvekili vatandaşın telefonuna bakmama lüksüne sahip değil. Biz vatandaşa söz veriyoruz. Biz farklı olacağız diyoruz. Hiçbir zaman 5 yılda bir seçmen karşısına geçen vekil olmayacağız. Boş bulduğumuz her vakitte kendi memleketimizde olacağımıza söz veriyoruz. Biz gerçekten hizmet etmek için yola çıktık ve en iyisini yapmak üzere insanlarımızın önüne çıkacağız Allah’ın izniyle.” Değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu