GündemÜnyeYaşam

AGD Ve Cansuyu Derneğinin Kampanyaları Devam Ediyor

Anadolu Gençlik Derneği Ünye İlçe Başkanlığı ve Cansuyu Derneği Ünye İlçe Başkanlığının deprem bölgesi için yardım kampanyaları devam ediyor.

Dünyanın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak tarihe geçen Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin etkileri devam ediyor. 46 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine ve binlerce kişinin evsiz kalmasına neden olan asrın felaketinin hemen ardından Türkiye’ye yardım ve destek yağdı.

Anadolu Gençlik Derneği Ünye Şube Başkanı Kenan Ölmez, depremin yaşandığı ilk günden itibaren Cansuyu Derneği ile birlikte organize olarak yardım desteklerine başladığını aynı zamanda depremin 3. günü dernek üyeleri ve hayırsever vatandaşlarında desteklerinin olduğu yardımları 1 tır dolusu hazırlayıp 17 kişilik ekip ile deprem bölgesine hareket ettiklerini ifade etti.

Kahramanmaraş Elbistan İlçesi Cansuyu Derneği ile koordineli bir şekilde bu zamana kadar 6 tır dolusu yardımların deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade eden Ölmez,

“Deprem bölgesine ulaştırmak için başlattığımız yardım kampanyalarına destek veren bütün vatandaşlara ve Cansuyu derneğine teşekkür ediyorum. Şuan hala kampanyalarımız devam ediyor. Bu zor süreçte sıkıntı da olan kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Genel Merkezlerimizle birlikte organize bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. “

Ustaoğlu “ Oradaki Acının Çaresizliğin Tarifi Yok”

Deprem bölgesinde yaraların bir an önce sarılabilmesi için el birliği ile çalışmalar sürdürülüyor.

Cansuyu Derneği Ünye İlçe Başkanı Necati Ustaoğlu, deprem bölgesindeki acının ve çaresizliğin anlatmaya kelimelerin olmadığını, Anadolu Gençlik ve Cansuyu Derneği olarak yardımlarının gittiğini, ancak en kısa zamanda kampanyalardan toplanan yardımların belirli bir seviyeye geldikten sonra tekrar yola çıkacaklarını ifade etti.

Gıda, temizlik, yakacak, eşya, çocuk oyuncakları gibi gelecek yardımların yanı sıra özellikle önemli olan ihtiyaç listesinde hijyen malzemeleri olduğunun altını çizen ilçe temsilcisi Necati Ustaoğlu,

“Ramazan ayı yaklaşıyor. İnşallah Ramazan ayı girmeden 7. Tırımızı deprem bölgesine ulaştıracağız. Elbistan ilçe temsilcimizle sürekli irtibattayız. Oradaki ihtiyaçlara göre kolilerimizi hazırlayıp ulaştıracağız” dedi.

Haber. Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu