GündemÇevreOrduOrdu ValiliğiYaşam

Ahmet Cemal Mağden Huzurevi, Yeni Bir Proje İle Yeniden Yapılıyor

Vali Tuncay Sonel, Altınordu İlçesinin Akyazı mahallesinde bulunan ve temeli 1979 yılında atılan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi, mevcut hizmet binasının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yıkılmasına karar verildiğini söyleyerek, inşaat çalışmaları süresince Huzurevi sakinlerinin kalacağı Şirinevler mahallesindeki geçici binada incelemelerde bulundu.

Beraberinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, Stajyer Kaymakamlarımız Merve Kartal, Emre Zafer, Zübeyde Aslan ile birlikte Altınordu İlçemizin Şirinevler mahallesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait binayı gezerek, incelemelerde bulunan Vali Sonel, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş’dan detaylı bilgi aldı.

Vali Tuncay Sonel, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde 81 büyüğümüzün bulunduğunu belirterek, mevcut binanın
fiziki şartlarının yetersiz olduğuna dikkat çekti.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın ve Şehrimize gelen Milli Eğitim Bakanımızın destekleriyle büyüklerimize, huzurevi sakinlerimize yakışır bir şekilde yeni bir huzurevi projemiz vardı. Bu projenin ödeneği de hazır” diyen Vali Sonel, ”Yeni Huzurevimizi sahilde bulunan mevcut yerine yapacağız. Eski binaları yıkıp daha güzel şartlarda şık bir Huzurevini ilimize kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Huzurevinde kalan 81 büyüğümüz için birkaç bina sahibi ile görüştüklerini fakat aylık 350 bin tl civarında kira  isteyen işletme sahiplerinin olduğu, bunu da kabul etmelerinin mümkün olmayacağını, alternatif olarak devletin de en az maliyetle Şirinevler mahallesindeki aile sosyal hizmetlere ait binanın az maliyetle bakım ve onarımının yapılarak burada geçici olarak misafir edileceğini ifade eden Vali Sonel, ”Yaklaşık 61 yaşlımızı  burada, diğer yaşlılarımızı da  çeşitli ilçelerimizde ağırlayacağız. Bir yıl içerisinde de yeni huzurevini bitirmeyi hedefliyoruz. Bu süre içerisinde büyüklerimiz burada kalacaklar.” dedi.

Vali Sonel, “Bu binamızın bakım onarımını yaparak çok az bir maliyetle hem burada yaşlılarımız kalacak, hem de yeni huzurevi yapıldıktan sonra burası yine Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün hizmetlerinde kullanılacak. Ordu’muza, ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diyerek, konuşmasını tamamladı.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu