GündemKöşe Yazıları

Ak Parti Ünye Halen Aynı Yerde!

Bir yıl önce başladı bizim heyecanımız, yılmadık gündemde tuttuk, tabii stk lar ve basın kuruluşları yazdı çizdi. Basın grubumuz daha da ileri giderek 1993 yılında çizilen haritayı yayınladık, hemen kendi içimizde yorumlar geldi. Şunu tekrar etmek istiyorum, lütfen bir başkası ne söyler ne eder demeyelim. Bunu söyleyen kim ben değilim, sen değilsin peki kim söylemiş, TÜİK söylemiş, o halde hala daha o neder şu neder diye söylemenin bir anlamı var mı, yok.

Biz hazırlıklara başlayalım, Tekkiraz ilçe, Çaybaşı ilküvez ilçe olacaktır. Kendi kendine yeten bir Ünye ili var Karadeniz’de. Ve yine en önemlisi TÜİK verilerine göre Karadeniz de tek il olmaya aday olan yer Ünye ilçesi. Demek istediğim şu içimizde ki İrlandalılara kulak vermeyin. Şöyle bir bakın diğer il adayları kenetlendi ama biz de hala daha kapalı kapılar ardında iş çevirmeler.

Ben bu defa sayın meclis başkanımızın Ünye için bir çabasının olduğunu biliyoruz. Çünkü tarih Türkiye nin 100. Yılında kendisini altın harflerle yazacakların arasına alacak.

Ünye sancak beyliğinden vilayete derken öylesine söylemiş bir laf değil, biraz kendimize innalım, inanmıyorsanız da inananlara saygı duyun, zamanı geldiğinde biz de size saygı duyalım, yoksa ömür boyu pişman olacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu