GündemSiyaset

Ak Partili Milletvekili: “Sıkılgan Metin’den, Televizyonlarda Konuşan Metin’e…”

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Gençlik Merkezi’ne ziyarette bulunarak ilçede eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Gençlerle gelecek planlarına ilişkin istişarelerde bulunan vekil Gündoğdu, “Benim gibi olmayın, sıkılgan olmayın” diyerek geçmişten örneklerle tavsiyeler aktardı. Kendisinin bugünün kanun yapıcıları olduklarını belirten milletvekili “Bu ülkeyi yarın siz yöneteceksiniz” ifadelerini kullandı. Kendi hayatını “Sıkılgan Metin’den televizyonlara çıkan bir Metin Gündoğdu” olarak yorumlayan Ak Partili vekil gençlerle okumanın önemi ve mesleki yol haritalarına ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Bu dikkat çeken buluşmaya ev sahibi Ünye Gençlik Merkezi Müdürü Kasım Avcı ve ilçedeki spor kulüpleri temsilci ve ilgilileri de katılım gösterdi.

 

Gündoğdu: “Ben Çok Sıkılgandım, Siz Öyle Olmayın!”

Ünye Gençlik Merkezi’ndeki Has Odada öğrenci ve gençlik spor idarecileri ile sohbet eden Vekil Gündoğdu kendi hayatından örnekler vererek şöyle konuştu:

“Sizler gibi pırıl pırıl arkadaşları gençleri görünce seviniyoruz. Siz bu ülkenin yarınlarısınız. Yarın siz yöneteceksiniz Türkiye’yi. Biz şuan yasa yapıcılarız. Yarın sizler hem yönetenler hem yasa yapıcılar olacaksınız. Lise yıllarında bana deselerdi ki milletvekili olacaksın. İnanmazdım. Nasip oldu. Ben de köyde okudum ve ortaokul ikide şehir merkezine indim. Çok sıkılgan bir öğrenci idim. Yanımdakilere bile merhaba diyemezdim.”

 

“Okuyun, Bizde Bu İmkanlar Yoktu”

Okumanın önemine değerine ilişkin konuşan vekil, açıklamalarında şu detaylara yer verdi:

“Neticede lise sürecinde sınıf başkanlığımız oldu. Ve okumaya başladım. Kitap okudukça gelişmeye başladım. 93 yılında bir gençlik teşkilatında başkanlık yaptık. O dönem bir kanaat önderimiz bayrak ki ve kuranı kerim takdim ederek görevi verdi. İlk konuşmamda karşımda bin kişi var ve çok utangaç zor bir işti benim için. Zaman içinde konferanslar, organizasyonlar derken, okuyarak görerek, sunumlar yaparak kendimize güvenimiz arttı. Okuyarak bu günlere geldik. Arkadaşlar boş bulduğunuz zamanınızı okuyarak geçirin. Okudum. Kendime güvendim ve süreç neticesinde milletvekili oldum.  Sıkılgan Metinden insanların karşısında konuşabilen bir Metin Gündoğdu oldum. Okursanız kendinizi geliştiriyorsunuz. Okumak çok önemli bir şey. İnsan istediği zaman her şeyi yapar. Zaman geçti demeyin. Çalışmak, okumak başarı getirir.  Buradan da çok güzel insanlar, çok güzel kardeşlerimiz çıkacaktır. Buna inanıyorum. Sakın sıkılgan olmayın. Benim gibi olmayın. Ben milletvekili oldum ama siz sıkılgan olmayın. Bizim zamanımızda böyle imkanlar yoktu.”

 

“Mesleğinizi Küçümsemeyin!”

“Sakın mesleğinizi küçümsemeyin arkadaşlar. Hiçbir şeyi söylerken utanmayın. Ahlaksız bir şey yapmadığınız sürece utanacak hiçbir şey yok. Yarın fırıncı olabilirsiniz. Yarın çöpçü olabilirsiniz. Çiftçi olabilirsiniz. Yadırgamayın. Avrupa yadırgamadığı için Avrupa olmuş ama bir çok zorluk da görmüş. Hepimiz okuyacağız savcı, kaymakam, doktor olacağız diye bir şey yok. Ayakkabı boyacısı olmak boş bir adam olmaktan faydalıdır.”

Gençlerle buluşma programı, Ak Parti Ordu Milletvekili ve katılımcıların Ünye’den spor faaliyetlerine ilişkin istişareleri ile devam ederken öğrencilerin talep ve önerileri de not alındı. Milletvekili Gündoğdu, hükümetin her alanda gençlerin yanında olduğunu söyledi.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu