GündemKöşe Yazıları

Ak Partinin İftarı Beklenen Kucaklaşmayı Sağladı Mı?

Ak parti Ünye teşkilatının, eskilerle yeni yöneticilerin kucaklaşma iftarı olarak lanse ettiği geçen akşamki iftar buluşması isteneni vermediği gözlendi. İftar programına ya bir kısım eskiler davet edilmedi ya da eskilerin bir kısmı iftara teşrif etmedi.

Bu böyle olunca iftarda kucaklaşma değil, ayrılma izlenimi gözlemlendi şeklinde yorumlanmaya başladı.

Eskilerle kucaklaşma sorunu yaşayan teşkilat, bunu iftar sofrasında bir nebze olsun gidermek için çaba sarf etti ancak istediği sonucu elde edemediği görüldü. Bu da fotoğraflara ve kendi arkadaşları arasında konuşulmaya başlandı ve neden birliği sağlayamıyoruz, çözülmeler mi var sorusunu akıllara getirdi.

Ak parti Ünye teşkilatı, eski görkemli buluşmalarını arattı.

Özellikle ön planda olan partiye emek vermiş bazı isimlerin olmaması bir kan kaybı anlamına mı geliyor? Bunu zaman gösterecek! Ancak şu gerçeklik te gözden kaçmamalı, yine geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı teşekkür belgeleri eski ak parti ilçe başkanlarına ilçe yönetimi tarafından verildi ve kopmalar olmasın istendi. Ancak bu mektuplara rağmen kopmalar devam ediyorsa ya Ak parti Ünye ilçe teşkilatında bir sıkıntı var, ya da Ak partiden kopmalar başladığının bir göstergesi var. Seçimlerin yaklaşmaya başladığı şu günlerde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum, Ak partiye olan güvenin her geçen gün kaybolduğunun bir göstergesi olarak kamuoyunda konuşulmaya başlamış durumda. Herkes bir çıkar yol ararken partinin hala ortada bir sorun yokmuş havasında olması özellikle yeni nesil tarafından hiç alışık olmadık bir sorun olarak gözükmekte.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu