Gündem

Alp Medya, Ankara’daki Ordulularla Bir Araya Geliyor

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp, başkentteki Ünyeliler başta olmak üzere Ordulu  hemşehrilerini ziyaret etmeye devam ediyor. Gazeteci Alp’in bu seferki durağı ise Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı oldu. Vakıf merkezinde vakıf başkanı Kutsi Yerebasmaz ve denetim kurulu üyesi Mustafa  Yılmaz ile bir araya gelinen buluşmada Ordu ve başkentteki Ordulular konuşuldu.

Gerçekleştirilen istişarede Gazeteci Hamza Alp’e ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Başkan Yerebasmaz, “Orduluların Ankara’da kendilerine ait bir yeri var” diyerek hemşehrilerine de selamlarını ilettiler.

Başkan Yerebasmaz, Ankara’da Ordulular adına gönül esaslı faaliyetlerde bulunduklarını söyleyen Vakıf Başkanı, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Ordu sınırlarını çıkınca gurbet başlıyor, vakfımızın binası 1984 yılında Ordu özel idaresi tarafından alınmış ve Ordulu hemşerilerimize hizmet veren bir vakıf olarak çalışmalarını sürdürüyor. Gönül esasına dayalı olarak bizlerde burada çeşitli etkinlikler düzenleyerek hizmet vermeye çalışıyoruz. Ülkemizin her neresinde olursa olsun memleketimiz insanını yalnız bırakmıyoruz. Yanımızda olan Ordulu hemşehrilerime de teşekkür ediyorum.”

Gazeteci Hamza Alp ise, Alp Medya Ajans’ın Ankara’daki faaliyetleri üzerine bilgiler aktarırken Ordulular vakfı yönetimi de yayın konuğu olarak Ankara Stüdyolarına davet etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu