GündemAkkuş

Cürebal: “Akkuş’a Ağalık Sorumluluğumuz Var”

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu başkanı Hamza Alp, Akkuş ilçesi festival ağası Yüksel Cürebal’ı ziyaret etti. İstanbul Esenyurt’ta gerçekleşen ziyarette ilçeye dair sohbetler edilirken gurbetteki Ordulu dayanışması da masaya konuldu.

Burada gazetecilerle konuşan festival ağası ve Öz Ağam Ocakbaşı işletme sahibi Yüksel Cürebal, ağa olmanın memlekete karşı ayrı bir sorumluluk gerektirdiğini söyledi. Cürebal, Akkuşluların birlik beraberliğinin örnek bir dayanışma olduğunu vurgulayarak Ünyeli gazeteci misafirlerine ziyaretleri için teşekkür etti.

Cürebal konuşmasında şunları ifade etti:

Memlekete hizmet etmenin ağalığı başkanlığı ya da makamı olmaz. Bizler her ne kadar gurbette olsak da sadece Esenyurt gibi bir ilçede 160 bini aşan hemşerilerimizle sanki memlekette gibiyiz. Yeri geldiği zaman Akkuşumuzda olsun, burada olsun memleket ve derneklerimizin faaliyetlerine katılım gösteriyoruz. Bu vesile ilçemizdeki yatırım ve hizmetleri de takip ve istişare etme imkanı buluyoruz.

Festivallerde ağa olmamız aslında memleket sevdasına olan bir özlemdir. Şenlikler vesilesiyle hep bir arada olmanın keyfini yaşarken ağalık ismimiz ilçemize yapılması gerekenleri daha iyi görmemi sağlıyor. Ben de ilçemizin ve vatandaşlarımızın  yanında olmayı kendime bir sorumluluk olarak zaten yükledim.

 

Öz Ağam Ocakbaşı…

 

Bunun yanı sıra yine 30 yılı aşan süredir İstanbuldayız. Bunu son 10 yıl kadarı buradaki Öz Ağam Ocakbaşı işletmesiyle yine vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. İşletmemiz bir bakıma hemşerilerimizin de buluşma noktası oldu. Bizim Ordulular olarak birlik beraberliğimiz diğer illere de örnek oluyor. Bunu yanı sıra siz değerli gazeteci arkadaşlarımız vesilesi ile hem dernek faaliyetleri hem de hemşerilerin çalışmaları medyada yer alıyor. Bu tabi ki de bizleri memnun ediyor.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu