Gündem

Alp Medya’dan İş İnsanı Tiryaki’ye Ziyaret

Ünyeli İş İnsanı, Müteahhit Selahattin Tiryaki, Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Hamza Alp ve Halkla İlişkiler Reklam Sorumlusu Murat Çiçek’i Tekirdağ’daki ofisinde misafir etti.

Gazeteci misafirleriyle Ünye özelinden genele ekonomi ve sosyal hayata dair fikir alışverişinde bulunan Tiryaki, inşaat sektörü başta olmak üzere hemen hemen her alanda ekonomik sıkıntılar olduğuna işaret etti. Lüleburgaz’da ticari faaliyetlerini sürdüren Tiryaki, Ünye bölgesini de gurbetten takip ettiklerini ifade etti.

Başarılı iş insanı Selahattin Tiryaki’nin değerlendirmelerinden satır araları şu şekilde:

“Müteahhit olarak ben dahi korkar oldum!”

Ben onun bunun kolu komşunun pantolonunu giydim İstanbul’a geldim. Ne idik ne olduk ne olacağız şeklinde düşünerek insanımızı düşünerek hareket ediyoruz. Yardıma ihtiyacı olanın da yanındayız ancak bıçak kemiğe dayandı. 45 metrekare 1+1 daireler 800 bin tl değerini aştı. Ben müteahhit olarak bu vaziyetten korkuyorum. 2 yıl evvel 400 bin TL’ye sattığım daireyi geçtiğimiz gün 1 milyon  600 bin TL’ye sattılar. Ne oluyor? Ne yapıyoruz biz? Keşke o günkü gün yerinde dursa da bu zamlar olmasa. Öte yandan zamlar çıkarken maaşlar artmıyor görüşündeyim. Maaşlar arttı mı? Geçen sene alabildiğin sebze meyveyi bu senenin maaşıyla alamıyorsun. Alım gücü de düştü!

 

“Garibanlıktan Geldik, Memleketimizin Yanındayız“

1970 yılında İstanbul’a geldim ve hayat mücadelemi verdim. O dönem gariban gelmişiz, fakir gelmişiz. Bizi tanısınlar diye herkesin elini öptük herkese tamam abi diyerek çile çekerek bugünlere geldik. Şükrolsun şimdi insanlarımızla kucaklaşabiliyoruz. Sevgiyi aşıladık ve hemşehrilerimizle birlikte de çalıştık. 2002 yılından bu yana Tekirdağ Lüleburgaz’da mücadele veriyorum. Ünye benim her zaman vatanım toprağımdır ama ben burada ekmek yiyorum. Ünyeli kardeşlerimizin de her zaman yanındayım. Sadece Ünye değil, İkizcemiz ve çevreye de samimi desteklerimiz oldu. Biz de garibanlıktan geldik. Şimdi elimizde var iken vatandaşlarımızın da yanındayız. Bugün olsun imkanımız, haddinden fazlasını da yaparım. Memleket için elimizi taşın altına koymayı her zaman görev adlettik kendimize.

 

“Bugün Elimiz Kısıtlı Ancak Bunun Yarını da Var“

Bugünlerde çocuklarımıza eskisi kadar destek olamıyoruz, burs imkanları veremiyoruz. Var olanı bitirmeden hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Bu ekonomik durumda gelir kapılarımızın da bir kısmı kapanmış durumda. Memleketin her yeri öyle. Ama bugünün yarını da var. Evlatlarımızın, hemşehrilerimizin yanında olacağız. Biz aslında zamların durmasını ve bu vesile ile elimizin de güçlenmesini istiyoruz. Ekonomik sıkıntılar bir rayına girse ve bir can suyu olsa gerisi gelecektir. Bugün maaşlara ücretlere zam veriyorsun ama malzeme alımı kat kat artıyor. Biz işimizi nasıl idame ettirelim şimdi? Bugünün yarınlarından umutluyuz inşallah.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu