Alp TvEkonomiGündemİlçelerÜnye

Altın Fiyatı Yükselişte!

 

Altın fiyatları haftanın ilk iş gününe yükselişle başlarken, gram altın fiyatı 8 Haziran itibariyle bin liranın üstünde bulunuyor. Bu noktada vatandaşlar, gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar sorusu ile birlikte, güncel ve canlı altın fiyatları araştırmasını gerçekleştiriyor.

Öte yandan, geçtiğimiz haftalarda FED yönlü baskı yiyerek 1.786 dolar bandına çekilen ons altın, bugün 1850 dolar civarından işlem görüyor.

Zam fulyasından sonra altın fiyatı da yükselişte oldu. Bu durum hakkında Alp TV mikrofonlarına demeç veren Ünye Yaman Mücevherat sahibi Ahmet Yaman’dan altın hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

“Fiyatlar Artık Yükselir”

Çok bir düşüşün olmayacağı hatta fiyatların yukarı çıkacağını söyleyen Yaman, “ Kasım ayında altın 1075 lirayı görmüştü.  Bu yükseliş o hedefine doğru ulaşıyor.  Hafta başında altın yükselişi ibre yukarı çıktıyor. Geçmiş haftaya göre 980 ‘lardan 1035 TL’ye kadar yükseldi. 24 ayar gram altının 1035 TL’ yi gördü. Fiyatlar ilerleyen zamanda Cumhurbaşkanının faiz artırımı olmayacağı söylediği için bu da doların yukarı yükselmesini tetikliyor. Dolar yükseldiği için altın fiyatı da yükseliyor” dedi.

 

“Kolay Dönemden Geçmiyoruz”

Dünyada büyük bir kriz var. Yeni evlenecek çiftlerin Allah Yardımcı olsun diye söyleyen Yaman, “ Altın almaya gücü olamayanlar 5 dal bilezik yerine iki dal alabiliyorlar. Setin 20 gr alacaklar ama fiyat yüksek olduğundan 10 gr alabiliyorlar.  Bu nedenle tüketim biraz azaldı. Ekonomi nedeniyle vatandaşlar tasarrufa gidiyor bütçesine göre hareket ediyorlar.  Artık zamanla vitrinimizdeki bileziklerimiz süs olarak kalacak. Bu rakamlar yukarı doğru gittikçe bilezikler artık takı değilde yatırım aracı olarak bir yerde kalacak” diye söyledi.

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu