GündemEkonomi

Altın Fiyatlarında Son Durum!

Haftanın ikinci günü olması ve altın fiyatlarındaki düşüsün yükselmesi konusunda Alp TV muhabirleri Altının Güvenilir adresi olan Yaman Kuyumculuk İşletme Sahibi Ahmet Yaman’a Güncel altın fiyatlarını, Altın piyasasında fiyatlamada etkili olan gelişmeleri, Fed faiz kararının altındaki önemi ve Dolar Euro’nun birbirini takip etmesini sorduk.

Altın fiyatları son günlerdeki düşüşünü sona erdirerek bugün yükselişle başladı. Dün, ons altın fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,4 artışla 959,5 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından öğle saatlerinde yükselişini sürdürdü. Gram altın fiyatı 985,67 liradan, çeyrek altın fiyatı ise 1.586,82 liradan alıcı buluyor.

 

“Ons Bazında Altın Etkileniyor!”

Yaman Mücevherat Sahibi Ahmet Yaman altın piyasası hakkındaki önemli gelişmeleri gazetemize şöyle aktardı:

“Altın fiyatları şuan 985 civarlarında 24 ayar külçe ile bu seyirde devam ediyor. Türkiye’nin enflasyon ve ekonomik durumları, Dünya’daki gelişen durumları Amerika’nın fed durumları altının tamamen fiyatlarını değiştiriyor. Bu yüzden bu durumlar çok önemlidir. Türkiye’de doların yukarı çıkışı ve inişi altını etkiler. Dolar yukarı çıkarsa altını daha çok etkileri Ons bazında altını etkiliyor.”

 

“Doları Olanlar Parasını Euro’ya Çevirsin!”

Yaman, “Fed faiz kararlarında yukarı çıktığında doların değeri yukarı doğru çıkıyor. Bu yüzden doları olanlar parasını Euro’ya çevirmesini öneriyorum. Parite 0.98’lerden 1.11’lere kadar yükseldi. Bu nedenle daha önceden söylediğim gibi parasını Dolar’dan Euro’ya çevirenler aşırı derece kar yaptı. Altın kaçınılmaz bir yükselişe girdi. Altının 600 civarı olduğundan beri hep söylediğim şeylerden biride altın her geçen gün yükselmeye devam etmesidir. Yine söylüyorum altın almak çok önemlidir. En fazla altının düşüşü 900’e kadar düşebilir ama çıktığı zaman 1200 liraya kadar yükseleceği gösteriyor. Altın bir iki ay sonra tekrardan çok yükselecek” dedi.

 

Haber: Tuğçe KAYMAK

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu