GündemAltınorduEkonomi

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Akça’dan Fındık Sektörüne Acil Çağrı!

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındıkta şer odaklarının yine boş durmadıklarını söyledi.

Fındıkta şer güçlerin yine durmadığını söyleyen Başkan Akça, “Fakat şer güçler hiç durmuyor, yine iş başındalar. Şer güçler tarafından fındıkta yeni sezon için yine hazırlıklar başlamış, oyun yavaş yavaş sahneye koyulmak için harekete geçilme aşamasının ilk ayağı oluşturulmuştur. Tekelci ve yurt içindeki işbirlikçileri Karanfil sayımı yaparak bu sezon için 850 bin ton rekolte açıklamışlardır.”

TMO’nun çağrılarına kulak vermediğini söyleyen Akça, “Yüksek rekolte açıklamalarının amacı talebi artan ve dolayısıyla fiyatı yükselme eğiliminde bulunan fındık fiyatlarının önünü kesmektir. Bu oynanacak oyunu daha önceden gördüğümüz içinde TMO yetkililerine elinizdeki fındığı satmayın, satmak zorundaysanız da fiyatını 70 TL’nin altında açıklamayın çağrısında bulunmamızın amacı da tam minvalde idi. TMO yetkilileri bu çağrımızı dikkate alsalardı, karanfil sayımı sonucunda açıklanan ve piyasayı maniple eden bu oyun boşa çıkacaktı.”

Birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyleyen Atakan Akça, “Artık bu tür algı operasyonu ile piyasayı etki altına alamayacaklar ve yaptıkları planlarda başlarına geçecekti. Artık fındık sektörünün bütün paydaşlarının ve TMO’nun da birlikte hareket etme zorunluluğu hasıl olmuş ve hiç vakit geçirilmeden alınacak önlemlerin hayata geçirilme vakti gelmiştir. Vakit bir olma, birlikte aklıselim hareket etme vaktidir. Fındık sektöründeki paydaşlara, “ACİL” kodlu çağrımdır.”

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu