GündemAltınorduOrdu

Altınordu’dan Bartına Kardeşlik Eli

ALTINORDU’DAN BARTINA KARDEŞLİK ELİ 

 

Bartın’da etkili olan yağışlar sonrası meydana gelen sel afetinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak üzere seferber olan Devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Altınordu Belediyesi de Bartın’daydı.

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde bölgesinde ve ülkesinde yaşanan afetlere gösterdiği duyarlılık ve dayanışma ile takdir toplayan Altınordu Belediyesi, Bartın’da yaşanan sel felaketine de duyarsız kalmadı.

 

ALTINORDU ARAMA KURTARMA EKİBİ BARTINDA

 

Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla Altınordu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ARK) ve sokak hayvanları koruma ve besleme ekibi Bartın’da sel bölgesine ulaştı. İlk olarak Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile görüşen Altınordu Belediyesi ekipleri, Başkan Aşkın Tören’in Bartın halkına geçmiş olsun dileklerini ve dayanışma mesajını ilettiler. Ardından afet koordinasyon merkezinin koordinasyonunda ve yönlendirdiği bölgelerde öncelikle işyerlerinin ve sokakların temizlenmesinde görev aldılar. Selden olumsuz etkilenen Bartınlı vatandaşlarla da görüşen ekipler Altınordu’luların selamlarını, geçmiş olsun dileklerini ve dayanışma mesajlarını ilettiler.

 

ALTINORDU’NUN ŞEFKAT ELİ BARTIN’DA CAN DOSTLARA DA UZANDI

 

Göreve geldiği ilk günden itibaren “Her can Bize Emanet” anlayışıyla sokak hayvanlarına yönelik hayata geçirdiği çalışmalarla tüm ülkede öncü ve örnek olan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatları doğrultusunda Bartın’a ulaşan Altınordu Belediyesi sokak hayvanları koruma ve besleme ekibi ise Bartın’da can dostlara yaşam desteğinde bulundular. Çevrenin sel suları ile kaplanması nedeniyle yiyecek bulmaları iyice güçleşen sokak hayvanlarını besleme çalışması gerçekleştiren ekipler ayrıca mama, yem ve kulübe desteğinde de bulundular.

 

BAŞKAN AŞKIN TÖREN, “MİLLET OLARAK HER ZORLUĞU BİRLİKTE AŞACAK GÜÇ VE KUDRETTEYİZ”

 

“Zorluklar karşısında daima dayanışma ruhunu ortaya koymuş ve yekvücut olmayı bilmiş büyük bir milletiz” diyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “öncelikle yaşanan sel felaketinden etkilenen Bartın halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bartınlı kardeşlerimizle dayanışma halindeyiz. Türk Milletimize ait olan yardımlaşma dayanışma gibi güzel hasletleri yaşatma konusundaki kararlığımızdan taviz vermeden Altınordu halkının şefkat ve dayanışma elini milletimizin her bir ferdinin ihtiyaç duyduğu yere taşımaya gayret ediyoruz. Hem arama kurtarma ekiplerimiz hem de sokak hayvanları koruma ve besleme ekibimiz Bartın’a ulaştılar. Bu aynı zamanda bir moral desteğidir. İnsanımıza yalnız olmadıklarının ve hepimizin yanlarında olduğumuzun bir göstergesidir. Devletimiz tüm kurum kuruluş ve imkanlarıyla yaraları sarmak üzere afet bölgesindedir. Vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.” Diye konuştu.

BARTIN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN’DAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

 

Altınordu Belediyesi ekipleriyle görüşen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Altınordu Belediyemizi bu zor günlerde yanımızda görmek bize güç verdi. Bizimle gösterdikleri dayanışma ve yardımlaşma için Sayın Belediye Başkanımız Aşkın beye çok teşekkürlerimi sunuyorum. Allah ona selamet versin başarılar versin saygılarımı sunuyorum” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini iletti.

6 6 8 6 10 4 2 8 4 6

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu