GündemİlçelerSağlıkÜnye

Aman Dikkat Hemen Hekime Başvurun!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yaz alerjisi yaşayan insanların sayısında da artış gözlemlenmeye başlandı.

İnsanlarda alerjinin oluşmasının birçok sebebi bulunduğu gibi alerjik durumlarda hastaları olumsuz yönde etkilemeye de devam etmektedir.

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Coşkun,  Yaz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Yaz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizler için Alp Tv mikrofonlarına anlattı.

Uzm. Dr. Ali Coşkun alerjik rahatsızlıklar ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Şuanda başvuran hastalar arasında alerjik hastalar arasında küçük bir artış bulunmaktadır. Alerjik rahatsızlıklar her mevsimde, her zaman ve herkeste çıkabilir. Uzun süre geçirdiğimiz bir Pandemi dönemi geçirdik. Bu dönem içinde maske ile dolaştık. Maskelerle birlikte hem diğer enfeksiyonlardan hem de diğer alerjik polenlerden korunmuş olduk. Şuanda maskelerin çıkarılması ile birlikte vücudumuz alerjik polenlere karşı daha geçirgen ve hassas oldu. Daha önceki hastalıklara göre bir alerjik artışı söz konusu değildir. Korunma tedbirlerini azalttığımız için alerjik hastalıklarda tekrar eskiye dönüş yaparak, yine aynı oranda ancak sanki artmış gibi görülmektedir. Herkesin kendi vücudunu tanıması gerekir. Neler alerji yapıyor, neler problem yaratıyor ise onlardan uzak durmalıdır. Alerjik durumlarda hiç vakit kaybetmeden en yakın hekime müracaat etmelidirler”

Her Mevsim görülen alerjik durumlar insanların yaşam kalitesini düşürecek derede olduğunda insanları mutsuzluğa da itebilmektedir.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu