GündemAsayiş

Anne Baba Evlatlar Yan Yana: 5 Tabut! Bu Acıya Yürek Dayanmaz!

10 ili etkileyen depremler sonucu hayatını kaybedenlerin cenazeleri memleketlerine gönderiliyor. Kahramanmaraş depreminde enkazdan cansız bedenleri çıkarılan 5 kişilik Öngören Ailesi’nin cenazeleri de Ünye’den son yolculuğuna uğurlandı.

Kahramanmaraş’ta Uzman Çavuş olarak görev yaptığı öğrenilen Ahmet Öngören(45), eşi Dursiye Öngören(43) ile çocukları Eren(17), Emirhan(20) ve Nazlısu’nun(15) cansız bedenleri Ünye Büyük Camii avlusunda yan yana getirildi.

Cenazeye Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, il protokolü temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve Öngören ailesinin sevenleriyle birlikte binlerce kişi katılım gösterdi.

5 tabutu yan yana gören Öngören Ailesinin yakınları zaman zaman sinir krizleri geçirirken, taziyeleri kabul eden aile üyeleri güçlükle ayakta durdular. Cenazelerin başından bir dakika ayrılmayan sevenleri tabutlara sarılarak, öperek teselli buldular.

Önceki akşam Yunus Emre Mahallesi Saca Mevkii’ndeki baba ocağına getirilen cenazeler için, Büyük Camii önünde tören düzenlendi. Her bir cenaze için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Düzenlenen tören ve helallik alınmasının ardından deprem şehitleri aile kabristanlığından son yolculuğuna uğurlandılar.

Haber: Gülten KODAL – Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu