GündemOrdu

Arefe Gününde Şehitlerimiz Dualarla Anıldı

Ramazan Bayramı kutlama programı kapsamında, Ordu Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti program düzenlendi. Ordu Valiliğince düzenlenen programda, Ramazan Bayramı öncesinde Ordu Şehitliğindeki şehitlerimiz dualarla yad edildi.

Programa, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü yunus Özdaş, AK Parti İl Başkanı Selman Altaş, İyi Parti İl Başkanı Melikşah Murat Genç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, daire müdürleri, askeri erken, muharip gaziler ve şehitlerin yakınları katıldı.

Hz. Ömer Camii İmam-Hatibi Abdülkerim Şahin’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda daha sonra İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek tarafından şehitlerimiz için dua edildi.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Vali Tuncay Sonel ve beraberindeki protokol mensupları, Şehitlikte medfun bulunan şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakarak, dua ettiler.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ve Vali Tuncay Sonel, programa katılan şehit aileleri ve yakınlarının hal ve hatırlarını sorarak, bayramlarını kutladı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu